Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi diplomával az egészségü...

Orvosi diplomával az egészségügyön kívül mihez lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, de minél több helyen vagyok gyakorlaton, annál inkább hányingert kapok az összes kórháztól, orvostól, egészségügyi dolgozótól. Ennek fényében valami "elméletibb" szakmát terveztem (kutatás vagy hasonló), de azért szeretném mérlegelni az opciókat.

2021. nov. 3. 15:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kutató orvos vagy oktató orvos.

Szerintem csak ez a kettő van,ami az EÜ-n kívül van.

2021. nov. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
gyógyszer mellékhatás bejelentések intézése(gyógyszervigilancia), tehát vmi gyógyszerhatóság, tőlünk vki pl orvosi diplomával jött előadást tartani (végzős gytk-s)
2021. nov. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

hozzámehetsz egy lölö típusú oligarchához, vö. dr. várkonyi, amennyiben nő vagy, vagy meleg.


vagy elmehetsz phd-t csinálni, vagy kimehetsz külföldre dolgozni, sok helyen álomfizetések és a magyarnál összehasonlíthatatlanabbul jobb eü. rendszer vár.


de tény, h. túl sok mindent nem lehet kezdeni egy orvosi diplomával.

2021. nov. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kormanyhivatalba mindig kell orvos :) marmint az ANTSZ reszre
2021. nov. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Az ÁNTSZ már van, ahol teljesen felszámolja a diagnosztikai tevékenységét orvoshiány miatt.

Amit amúgy kórház-undorosnak tudok tanácsolni, mert ezen a klasszikus klinikumon kicsit túllevő dolog, de mégsem kutatás, az olyan irányok, mint a patológia, igazságügyi orvostan, labormedicina, orvosi mikrobiológia. Talán még a radiológia, mert ugyan a kórházban vannak, de nem az osztályos munka saját fekvőbetegekkel, ápolókkal. De az előbbiekben úgy leszel szakorvos és eü-dolgozó, hogy nagyon elkülönülsz igazából a gyakorlatokon megismert kórházi melótól és közegtől (bár a rezidens-képzés alatt vannak ilyen gyakorlatok.)

További lehetőségek a kutatás, az orvoslátogatás gyógyszer-vállalati alkalmazottként vagy hivatali munka, amiket fentebb írtak. Illetve ha körzetes orvos leszel, akkor sem egy kórházban kell dolgozni, hanem egy saját asszisztenssel meg a betegekkel.

2021. nov. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!