Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vissza kell fizetnem az...

Vissza kell fizetnem az ösztöndíjat az egyetemen?

Figyelt kérdés

Az idei évben ősszel felvételiztem egy új szakra az egyetemen, viszont mellette az előző szakomat passziváltattam. Szeretném otthagyni a régi szakomat, így meg szeretném szüntetni a hallgatói jogviszonyomat. A régi képzésem osztatlan képzés volt és 5 félévet lehúztam rajta. Olvastam valami olyasmit, hogy osztatlan képzésen három félév után, ha egy éven belül nem kezd el az ember egy újabb képzést, akkor vissza kell fizetnie az ösztöndíjat.

Én még nem szüntettem meg a tanulmányaimat, viszont újrafelvételiztem egy másik szakra idén, ahová felvettek és meg is kezdtem a tanulmányaimat. Ez így jár nekem valamiféle hátránnyal, hogy az új képzést hamarabb kezdtem el, minthogy megszüntettem volna a régi jogviszonyomat? Vissza kell majd fizetnem az ösztöndíjat így?

Illetve beadhatom még a hallgatói jogviszony megszüntetését ebben a félévben? Ha igen, meddig?



2021. nov. 6. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyanazon az egyetemen kezdtél el egy másik szakot, akkor nem a hallgatói jogviszonyod megszüntetését kell kérned, hiszen az megmarad, hanem az előző szak hallgatóinak névsorából való törlést. Ezt bármikor megteheted egy egyszerű kérvénnyel. De enélkül is törölnek a névsorból két passzí félév után, ha a harmadikra nem aktiváltatod magad. Egyébként pedig mivel időben elkezdtél egy új képzést, nem kell ösztöndíjat visszafizetned. Viszont természetesen az állami támogatású féléveidből 5 levonásra került, így 7 maradt.
2021. nov. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugyan abban a naptári évben felvételt nyersz egy másik szakra, amelyikben a hallgatói jogviszonyod megszűnt az előzőn ÉS az új szakot az előírt időben el is végzed, nem kell visszafizetni. Ha az új szakot se végzed el, vagy kicsúszol az időből, akkor mindkettőt vissza kell.
2021. nov. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem kel visszafizetni, ez csak egy opció.


Ahogyan diplomaszerzés után is ledolgozhatóak a félévek, úgy az egyetem otthagyása után is lehetőség van a ledogozásra.

2021. nov. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell visszafizetni, de az 5 félév persze ugrott.
2021. nov. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!