Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha angol a felvételi tantárgya...

Ha angol a felvételi tantárgyam (tehát a százalékait egyik tárgyként viszem), akkor tényleg nem lehet beszámítani többletpontokra a középfokú angol nyelvvizsgámat azért, mert ugyanaz a nyelv?

Figyelt kérdés
Ofőm ezt mondta, én erről eddig nem hallottam, emiatt most emelt érettségit csinálok angolból közép helyett, mert így viszont jobban megéri. Csak biztos akarok lenni abban, hogy ez tényleg így van. Ha meg nincs, akkor rácsesztem.. :D (jó vagyok angolból, csak így többet kell készülni a vizsgára. :))
2010. szept. 3. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem anno úgy volt, hogy ha németet beszámító helyre mentem volna, nem kaptam volna többletpontot a nyelvvizsgámra, de az azért volt, mert mi még nyelvvizsgát beválthattunk 100%-os emelt érettségire és akkor csak egyik jogcímen lehetett többletpontunk.

Arról hogy "simán" se lehet beszámítani, én személy szerint nem hallottam, de sajnos ez nem jelent sokat, mert nem nyelvi irányba mentem tovább, így nem jártam utána a témának.

2010. szept. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem hiszem...


Azt tudom, hogy ha pl 60% felett írsz emelt angolt, ugye kapsz nyelvvizsgát, de csak az egyikért járó pluszpontot számolják. Abban nem vagyok biztos, ha pl 59%-os emeltet írsz és csinálsz egy nyelvvizsgát, kapsz-e mind2-ért pontot...


Középszintűnél viszont biztosan beleszámítják a nyelvvizsgát. Tehát egy 95%-os középszintű érettségi+ egy középfokú nyelvvizsga, az 95+X pont, ott tuti megadják a pluszpontot

2010. szept. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!