Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi is számít középfokú tanulmá...

Mi is számít középfokú tanulmánynak? (Felvételi)

Figyelt kérdés

Beadtam a hátrányos helyzetre szóló igazolásomat felvételinél. Jelenleg középfokú intézményben tanulok okj-s szakon, középfokú iskolai diákigazolványom is van, a suli neve is xy szakközépiskola.


Erre ma nézem, hogy elutasítva, ezzel az indokkal:

"nem középfokú tanulmányai alatt részesült rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben/támogatásban." (ebben a tanévben kértem)


Felhívtam az ügyfélszolgálatot, mondom h jelenleg is középfokú suliban tanulok, az igazolás is érvényes őszig.

Akkor 5 percre zenére kapcsolt h várjak.

Majd mondta, h mert a középfokú az ÉRETTSÉGI ELŐTTI évekre vonatkozik, az a 4 év számít, és h ezt SZERINTE nem fogják elfogadni.


Tehát: kérjek 2009ből(ekkor érettségiztem, most szakmát tanulok) igazolást.. JA, de akkor meg még nem voltam az...


Amúgy a hátrányos helyzetről szóló törvény azt mondja ki, h a jelentkezés idejében nem tölthetem be a 25. életévemet, és ha középfokú tanulmányaim alatt részesülök rendszeres gyerekvédelmi támogatásban.


Itt a középfokú tanulmány nincs tisztázva..


2011. máj. 9. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:

A törvény egészen pontosan ezt írja a nagykorúak esetében:

"A jogosultság a gyermek nagykorúvá válása esetén is megállapítható, ameddig közoktatási intézményben a nappali oktatás munkarendje szerint tanulmányokat folytat, de legfeljebb 23. életévének betöltéséig, továbbá ha a jogosult felsőfokú oktatási intézmény nappali tagozatán tanul, legfeljebb a 25. életévének betöltéséig."

2011. máj. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, én sehol nem találtam!
2011. máj. 11. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!