Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Léteznek még "presztízs...

Léteznek még "presztízs diplomák"?

Figyelt kérdés
Régen a jogi és az orvosi ugyebár annak számított, de ma már anyagi és társadalmi megbecsültség szempontjából sem túl kifizetődő egyik sem. Átvette esetleg más terület a helyüket? Léteznek ma még egyáltalán presztízs diplomák?
2021. nov. 9. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem, nem léteznek.
2021. nov. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha arra gondolsz, hogy van-e olyan diploma, aminek birtokában nem kell bizonyítanod semmit, sem szakmailag, sem emberileg, mondván a papír megteszi helyetted, akkor nem, nem létezik.
2021. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ... Azért a doktorokra (függetlenül attól, hogy orvos vagy kutató), fel szoktak nézni. Nem a papír miatt, hanem mert akárhogy nézzük, az kemény 10 év munka, ami a kikerülhetetlen részét illeti.
2021. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
95%

Én nem hallottam még soha olyat, hogy "orvos? Jogász? pfff.... büfééé" :DDD

Mondjuk BME-VIK diplomával sem kell lesütnöd a szemed azért.

2021. nov. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám semelykik egyetemi képzésről, hogy "büfészak" lenne, de azt sem tapasztalom, hogy bizonyos végzettségre felkapnák a fejüket az emberek. Ezért érdekelne, hogy már valóban más világot élünk, vagy csak az én környezetemben tapasztalható ez a jelenség. :) Köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. nov. 9. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!