Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri orvosnak tanulni, ha...

Megéri orvosnak tanulni, ha sebész és sürgősségis semmiképp nem szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel az orvostudomány, jól érzem magam a kórházban, tetszik az egésznek a varázsa, a csapatmunka, a közeg stb. (Amennyire beleláttam) De mégsem tudom elképzelni magam annyira orvosként, inkább csak a “kaland” része vonzz, maga a kihívás, hogy elvégezzem az egyetemet, hogy felhúzhassam a köpenyt, hogy megértsem a szervezet működését, bent lehessek műtéteken, hogy én is az orvosok csapatához tartozzak (nagyon felnézek rájuk) stb.

De pl.: belgyógyászkent kicsot kicsit kiábrándító nekem, hogy ennyit tanulnak, és mégis munkájuk nagyrésze gyógyszerek felírása, vizsgálatokra küldés, ill. papírmunka. Így nem érzem benne azt az igazi segítségnyújtást, kicsit “száraznak” tűnik.



2021. jan. 10. 15:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha érdekel, akkor határozottan igen!!!!
2021. jan. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezeken kívül még számos szakterületen kiteljesedhetsz.
2021. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Ha ennyire tetszik az efajta élet és tiszteled a szakmát miért ne? Engem is nagyon vonz ez a hivatás így eldöntöttem, hogy az orvoslással szeretnék foglalkozni. Azt pedig, hogy mire szakosodj bőven lesz időd eldönteni a 6 év alatt,hisz több szakirány létezik, mindbe "belekóstolhatsz" és eldöntheted melyik része az igazán neked való.
2021. jan. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó terület van még az orvostudományon belül.
2021. jan. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Így ezzel a hozzáállással ne menj orvosnak. Fel fogod adni
2021. jan. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!