Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen jegyekkel mentél...

Milyen jegyekkel mentél egyetemre?

Figyelt kérdés
Nem érettségi jegyekre gondolok, valamint bejutottál állami támogatottra? Mikor mentél?

2021. nov. 9. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor milyen jegyekre gondolsz? Az év végiekre?


Egyébként bejutottam államilag támogatottra 2015-ben, 2019-ben (mondjuk ez msc) és ha nem szándékosan önköltségesre jelentkezem, akkor 2020-ban is.


Mindenből 4-5 voltam általánosban és középiskolában is év végén, az átlagom valahol 4,5 és 5 között volt, harmasom sosem volt. Töriből és fizikából voltam mindig kicsit vakon a négyes ellenére és inkább magoltam, mint értettem volna, hogy mi történik, de szerencsére egyiket sem használtam a későbbiekben.Az összes érettségim 80% fölött lett.


De van olyan évfolyamtársam, aki csak abból a két tárgyból írt jeles érettségit, ami kellett neki egyetemre és ő is jól boldogult.


Az egyetem amúgy is 90%-ban a szorgalmon múlik és őszintén szólva semmit nem jelent, hogy felvesznek. Hozzánk is felvettek 300 embert, már alig ismerek olyat, akivel együtt kezdtem és nincs csúszásban vagy egyáltalán ide jár. Pedig még csak másodéves vagyok.

2021. nov. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Utolsó évben kitűnő voltam, egyébként pedig 4,5-5 közötti bizonyítványom volt. Jegyekből hozott pontom 98 pont. Sosem volt hármasom. Az érettségim is kitűnő lett.

Nem tudom, hogy ez miért érdekes, én több, mint 150 ponttal ugrottam meg az államis ponthatárt 2020-ban. (Volt kb 450 pontom egy 280 pontos szakhoz)

Egyetemen már volt hármasom, de rosszabb még soha.

2021. nov. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ritka eset az, hogy valaki a jegyei alapján kerül be, inkább az érettségi duplázás a menő
2021. nov. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi tárgyakból négyes-ötöseim voltak, 5-ös azért több volt. A többit őszintén szólva magasból lesz#rtam, nem voltam hajlandó soha ének dolgozatokra meg egyéb baromságokra tanulni, úgyhogy előfordultak hármasok is, de a fontosabb tárgyakból mindig hoztam négyes-ötös szintet. Az érettségin is kb. hasonló eredményt értem el, az emeltek jól sikerültek (70-90+%), az egyik középszintű szóbelin viszont új tételt húzattak velem, mert nem kedvelt a tanár. Ennek ellenére bőven lett elég pontom orvosira, csúszás nélkül végzek jövőre.
2021. nov. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak az érettségi számít, a jegyeid nem igen.


Szolid 2-3as tanulóként lett 414 pontom, ami közel sem számít kiemelkedően jónak. Mégis a szakok túlnyomó részére elég.


BMEn ahova mentem csak 372 volt a határ, amikor bekerültem.

2021. nov. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a jegyekből hozott pontokkal magasabb pontszám jött ki, így ezzel jutottam be, 417 ponttal. 4-5 jegyeim voltak, az utolsó évben 4,7 volt az átlagom. Az érettségim ötös lett mindegyik tárgyból, 86% lett a legrosszabb és egy emeltem volt.
2021. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is a hagyományos pontszámítási módszerrel volt több pontom, csak matekból voltam négyes, és minden érettségim ötös lett. Magyarból emelteztem csak, az 87 százalékos lett
2021. nov. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!