Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem ilyen jegyekkel/...

Van esélyem ilyen jegyekkel/ ilyen érettségi vizsgával orvostudományi(fogorvos,gyógyszerész) egyetemre menni?

Figyelt kérdés

3 év múlva érettségizek, szóval még nem nagyon tudom, hogy mennek az érettségivel kapcsolatos dolgok. De azt tudom, hogy fogorvos szeretnék lenni.

Ha az átalgom a számított jegyeknél is megmarad 4,6 körül és az érettségim átlagosan mindegyik 80-84%-os akkor van esélyem?

Emellett egy C1-s olasz és egy B2-s angol nyelvizsgám lenne. Elég talpraesett vagyok, szóval nem csak bemagolom a dolgokat, és látszik rajtam, hogy értem is amit tanultam.



2021. ápr. 1. 22:56
 1/5 A kérdező kommentje:
És még bioszból tennék egy emelt szintű érettségit.
2021. ápr. 1. 22:57
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A biosz mellett kémiából vagy fizikából is kell emelt érettségit tenned, mivel követelmény. A 80% körüli eredmények szépnek számítanak, ha nagy a motivációd és kitartásod van esélyed. Viszont ilyen előre nehéz százalékokat mondanod, hisz 3 évre előre nem lehet megsaccolni a százalékokat, így, hogy még nem tanulsz bioszt, kémiát fakton, viszont jó jel, ha most 5ös vagy belőlük. A nyelvvizsga jó dolog, viszont ezeken az egyetemeken nem látszik meg pontokban, mivel nyelvvizsgáért pluszpont adható csak, viszont a következő 2 emelt alapból is hozza az 50-50pluszpontot ami ki is tölti a maximum 100 pontot minden orvosira felvételizőnek. Valamint azt olvastam, hogy 2023 után változni fog az érettségi követelményrendszer, így valószínűleg mi érettségizők/érettségizettek más tapasztalatokkal rendelkezünk, mint ami neked esetleg kellhet.
2021. ápr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Igen, ezekkel az eredményekkel kb. 430-440 pontod lesz, azzal jó eséllyel felvesznek valahova az utóbbi évek trendjeit nézve. Persze azt nem tudhatjuk előre, hogy 3 év múlva hogy alakulnak a ponthatárok, szóval ez nem egy 100%-ig megbízható előrejelzés.


Egyébként bioszból oda mindenképpen kell emelt érettségit tenni, emellett kémiából vagy fizikából is.

2021. ápr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. ápr. 1. 23:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Biológia és fizika vagy kémia fakultációra járj, biológia és fizika vagy kémia emelt érettségi kötelező fogorvosihoz. Sajnos ez azt jelenti, hogy minden jelentkező megkapja a maximum szerezhető +100 pontot a két emeltért, így a nyelvvizsgáért nem kapsz semmit. Tisztán az érettségi eredmény fog dönteni. Vagy duplázod a boológia-fizika/kémia érettségid pontszámát, ha nagyon jól sikerülnek és akkor se a hozott pontjaid se a többi érettségi tárgy nem fog Számítani vagy a hozott pont+összes érettségiből számítják a pontod, mindig ami kedvezőbb.
2021. ápr. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!