Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt a szakdolgozat gyakorlati...

Ezt a szakdolgozat gyakorlati részében jelöljem?

Figyelt kérdés

A dolgozat gyakorlati részében, ugye elemzések, következtetések, javaslatok kellenek. Abban az esetben, hogyha én olyan megállapításokat, javaslatokat írok le eddigi tapasztalataimra hivatkozva, mint például a közösségi média szerepét KKV-knak nem érdemes elhanyagolnia vagy éppen egy weboldal/webáruház ne legyen sablonos felépítésű vagy chatbotok helyett érdemes lehet igazi embereket alkalmazni, ilyenkor ugye nem kell külön forrásokat keresni ezeknek a dolgoknak? A dolgozatnak ebben a részében már nem szoktak annyira forrásokat alkalmazni, ezért inkább javaslatokat akartam tenni magamtól, mivel ezekkel a dolgokkal elég sokat találkozok a mindennapi élet során, tehát könnyű rizsázni. Szóval arra gondolok, hogyha a bírák nem látnak ezeknél a részeknél hivatkozásokat, utalásokat más szövegrészekre a dolgozatomban, akkor nem fogják azt hinni, hogy ez plágium? Most van az Urkund is, de az csak szövegegyezőséget vizsgál, én meg amúgy is mindent behivatkoztam, amit nem saját ötlet vagy előző tanulmányaim alapján írtam le, szóval kb semmit nem segít.


A dolgozat elméleti részében nem igazán tértem ki a fent említett dolgokra részletesen, mert nem gondoltam fontosnak, tehát oda nem tudok visszacsatolni, utalni. Ráadásul úgy tudom ott kell inkább forrásokból dolgozni. Mármint nem kell ide külön forrásokat keresnem, hogy alátámasszak ilyesmit, még akkor sem, ha ezek eléggé általános dolgok, mivel én ezeket javaslom, ugye? Az a helyzet, hogy nem volt nagyon ötlet, ezért ilyesmiket is leírtam a gyakorlati rész végén. Beletudnak ilyen dolgokba kötni plágium szempontból vagy csak szakmailag? Most írok ilyesmit először és keresem mibe tudnának belekötni a bíráláskor.



2021. nov. 12. 12:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Megválaszoltad a saját kérdésed. A Saját vélemnéyed javaslatod hogy hivatkoznád meg?
2021. nov. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Jó csak kellett külső megerősítés is hozzá, hogy tényleg így van. Köszi #1-es.
2021. nov. 12. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!