Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik az értékesebb diploma:...

Melyik az értékesebb diploma: villamosmérnök vagy mérnökinformatikus?

Figyelt kérdés

2021. nov. 15. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemi tandíj megtérülését vizsgáló kutatások szerint (tudod Amerikában az egyetemek fizetősek, emiatt nagyon fontos, hogy a tanulmányok megtérüljenek) a computer science a legjobb befektetés, azaz a programtervező informatikus az egyik legjobb diploma Magyarországon.


Ennek ellenére én azt gondolom, hogy a villamosmérnök tágabb elhelyezkedést tesz lehetővé, mint az informatika, mivel az összes informatikai állást lazán betöltöd vele, de ezen felül még villamosmérnök is lehetsz. Én például data scientistként dolgozom, és a csapatunkban lévő villamosmérnököknek nagy előnyük a domain ismeret (távközlési hálózatok paramétereit elemezzük).


Tehát én magam a villamosmérnökre mennék és eltolnám MSc vagy PhD szintre, de az informatikával se nyúlsz mellé.

2021. nov. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igazából nem tudok dönteni, hogy mérnök szakra vagy infóra menjek. Eddig teljesen más területen tanultam és dolgoztam, de végre szeretnék valami piacképes szaktudást.
2021. nov. 15. 11:06
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet, hogy az amerikai gyomornak erősebb a fala. De hogy itt Magyarországon az is fontos, hogy az ember kedvelje csinálni azt, amit csinál, az biztos.
2021. nov. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Villamosmérnökből lehet IT szakember, visszafelé ez nem igaz.

Az viszont tény, hogy villamosmérnökként sok önfejlesztés kell ahhoz, hogy jártasabb legyél a programozásban.

2021. nov. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, sokan kicsit túloznak itt, mivel nincs teljes átjárás a fentebbi szakmák között.


Döntsd el, hogy a hardver vagy szoftver érdekel jobban.

Ha hardver, akkor villamosmérnök, ha szoftver, akkor mérnökinformatikus (vagy programtervező informatikus).


A ménökinfo és proginfo között pedig úgy érdemes dönteni, hogy mennyire tudod célirányosan, hogy mit akarsz.

Ha nagyon tudod, hogy mi kell és kell ahhoz a matek, akkor proginfo.

Ha nem tudod, hogy ezenbelül mit akarsz, akkor mérnökinfo, vagy ha kell valamennyi hardver ismeret.

Ha tudod mit akarsz, de a matek nem fontos és hardver ismeret se, akkor mindegy.


#2

"mérnök szakra vagy infóra menjek"

Két mérnök képzést neveztél meg.

2021. nov. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A villanyost már kizártam. Proginfo és mérnökinfo között vacillálok. De szerintem MI.
2021. nov. 24. 14:13
 7/7 anonim ***** válasza:

#6

Az Mo.-on asszem proginfon és mérnökinfon is elsősorban Msc.

Szóval Bsc mindegy, szerintem érdemes mérnökinfo-ra menni, hátha megtetszik valami. Ott szélesebb tudást kapsz.


Msc-n meg, ha tényleg MI, akkor talán jelenleg még jobban jársz proginfo-val, de nézz majd utána. A BME-n tudom, hogy az MI Msc-n csak mellékspec.

2021. nov. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!