Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Feleltethet úgy egy tanár,...

Feleltethet úgy egy tanár, hogy az a kérdés, hogy mi a te ideológiád?

Figyelt kérdés
2010. szept. 4. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Lehetne kicsit részletesebben?
2010. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen órán? Mondjuk töriórán simán el tudom képzelni. Nálunk többször is volt olyan, hogy véleményt kellett mondanunk ilyen-olyan dolgokról (történelmi személy, rendszer,ideológia, bár így konkrétan nem volt ez a kérdés), persze érvekkel alátámasztva. Bár ezt manapság nem tartják szerencsésnek, de szerintem ez az egyik lényege az oktatásnak, hogy tudjál saját magadnak világnézetet kialakítani.
2010. szept. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem politikai és vallási témában jobb ezt a kérdést mellőzni.
2010. szept. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

háát..ha valóban ez a kérdés, akkor nem hinném

mármint nem túl etikus...mivel utána elég nehéz lenne azt objektíven értékelni

persze ismerek olyan tanárt, aki ezt meg tudná tenni, de az átlag nem hinném

2010. szept. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A közoktatási törvény szerint sem a tanuló, sem a tanár nem késztethető vallásának, világnézetének kinyilvánítására. (Ne olvassuk félre, nem azt mondja a törvény, hogy nem kényszeríthető, hanem hogy nem késztethető.) Bár nem teljesen egyértelmű a kérdés, mert nem derül ki, mit kérdezett a tanár pontosan, de ennek alapján valószínűleg nem kérdezheti. (Gimn. tanár vagyok.)
2010. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!