Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolai német-töri...

Középiskolai német-töri szakos tanár szeretnék lenni . Pár kérdés: Mennyi a kezdőfizetés? Melyik felsőoktatási intézményt ajánlanátok? El lehet-e helyezkedni?

Figyelt kérdés

Szerintem amúgy kényelmes munka, egy munkahelyen a tanárok nagy része lehúzza élete végéig, kettő fele már végzek, egész nyár szabad, fizetik is, hétvégén soha nem kell bejárni, se ünnepeken, szeretem a pszichológiát, ami ugye kell hozzá, ennél kényelmesebb munka nem lenne számomra. Ja és imádom a német nyelvet.

Jegyeim: magyar: 4,4 töri, német :5,5, matek: 2-3, választott:5,(érettségi is így valahogy), középfokú német nyelvvizsga lesz és esetlegesen emelt szintű töri.


2009. nov. 5. 18:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésekre válasz.

Kezdőfizetés: Nekem 94 000 Ft, és ha minden jól megy a maximum 110 000 Ft lesz.

Felsőoktatás: Tulajdonképpen ahol van BTK. Nívósabb az ELTE, KRE, PPKE.

Sok tanár a vége fele jár már, meg hát sokan nem is akarnak tanárnak menni, végülis el lehet helyezkedni.


Egy pár hozzáfűznivaló a lentiekhez:

- Kényelmes munkahely kicsit túlzó, főleg ha vannak ott nagyokos tanárok, akik mindenkinél mindent jobban tudnak.

- Nem az egész nyár szabad, nálunk spec. a tanároknak csak az augusztus szabad.

-Kettőkor ált. ritkán végzel, mivel töriből és németből lesz egy pár fakt órád.

És ne felejtsd el, hogy van amikor továbbképzésre kell menni, de van estig tartó értekezlet is.

Azért sok sikert!

2009. nov. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
5 év múlva végeznék, szerintem a 2014-es választásokat megnyeri a Jobbik. És ők rendbe fogják tenni az oktatást, ha mást nem is.
2009. nov. 5. 23:17
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy a fizetés az gyász, de különórákkal egy zsák pénzt lehet keresni. Szóval sok munka sok pénz, de ez minden szakmában így van.
2009. nov. 5. 23:19
 4/6 anonim ***** válasza:
De azt se feledd, hogy némettanár leszel akikből van egy pár, szóval csak olcsóbban tudsz tanítani, mert elég nagy a konkurencia, pl. ha olasz/spanyol lenne, mindjárt másabb lenne a helyzet
2009. nov. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Drága gyermekem, a Jobbik itt soha semmit nem fog rendbe tenni, úgyhogy én a helyedben nem rájuk alapoznék.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, ilyen jegyekkel nem fogsz bekerülni nívós egyetemre, így sokkal nehezebb lesz az elhelyezkedés.

Ha 4-es vagy töriből, felejtsd el az emelt szintű érettségit. Matekból pedig húzzál bele, vidd fel legalább 4-esre.

Én is azt tudom javasolni, hogy második idegen nyelvként vegyél fel valami ritkábban beszéltet, és inkább avval próbálkozz.

2009. nov. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Matekból talán még a kettesnek is örülnék. Nem hiszem, hogy ez fontos lenne hisz humán irányba megyek...tapasztalatom szerint az ilyen tanárok hülyék matekból. Meg hát 3 pont veszteség nem vág földhöz a többi tárgyból lehetek még 5.


A Jobbikról meg annyit, hogy először adjunk nekik esélyt, utána alkossunk róluk véleményt. A többi párt 20 éve pusztítja az országunkat, mégis sok aktivistájuk akad még mindig. Magyarországból nem lehet már világhatalmat csinálni, de vannak dolgok, amikhez nem kell nagy pénzösszeg, csak pusztán a munkájukat kéne végezniük a Parlamentben.

2009. nov. 7. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!