Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek a hanyagságom...

Mit tegyek a hanyagságom ellen? Van vmi bevált szokás?

Figyelt kérdés
Egyszerűen kezdem észrevenni magamon,hogy bármilyen tantárgyat illetően lusta vagyok és hanyag. Most is például vasárnap este 7 óra van, és hétfőre iskolába egy fikarcnyit sem tanultam és pótolni valóm is lenne bőven. De egyszerűen nem bírom magam rávenni. Nem megy. Nem akarom. Van vkinek vmi motivációja? Vagy bevált szokása, hogy miért legyen kedvem a tankönyvek elé ülni? Vagy vki képes lenne "megrázni" engem monitoron keresztül?

2021. nov. 21. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
58%

menj el napszámba vagy gyárba, és akkor hátha motiváltabb leszel.

örülj, h. van lehetőséged tanulni, az életnek tanulsz, magadnak, nem a tanároknak, szülőknek.

ha most elcseszed, az rányomja a bélyegét a jövődre, végzettségedre, munkaerőpiaci pozíciódra, fizetésed volumenére.

2021. nov. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Próbálj meg olyan dolgokat keresni ami miatt leülsz és elkötelezed magad.Ez mindenkinek más nekem pl az hogy jó egyetemre tudjak menni de valaki azért hogy bizonyítson magának vagy másoknak.Mindig az legyen a szemed előtt hogy te miért csinálod.Legyél szigorú magadhoz kapcsold ki a telefonod és rakd jó messze,rakj el mindent ami elvonhatja a figyelmed.Ez az egész inkább fejben dől el igazából meg hogy mennyi ön uralmad van.
2021. nov. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mit érzel. Én jelenleg azt, hogy ha ökölbe szorítom a kezem, úgy érzem, alig van erő a karjaimban. Ilyen szinten lusta vagyok most. XD

Nyújtóztam az előbb és az segített.

2021. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!