Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz elvégezni az...

Mennyire nehéz elvégezni az állatorvostudományi egyetemet?

Figyelt kérdés
Jelent valami előnyt, ha 55-ös ápolói végzettségem van? Tanultam anatómiát, latint, gondolom az emlős állatok esetében ugyanúgy vannak latinul a szervek, mint az ember esetében.

2021. nov. 21. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Mit jelent hogy 55-ös?
2021. nov. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában csak orvosiról lehet elfogadtatni tantárgyakat (pl szövettan, kémia, élettan, biokémia - de ezekben sem vagyok biztos)


De a legtöbb tárgyat nem tudod kivédeni. Nem tudom mi áll az ápolói végzettségben, de szerintem nem sok minden köze van az állatorvosláshoz.


Latin tudás az jó, de pl az anatómiát teljesen végig kell csinálnod majd.


Nehéz? Nyilván nem könnyű. Van aki vért izzad mire elvégzi, van aki elmegy a pszichiátriára, van aki szerfüggő lesz, de olyanokból is van bőven, akik eredményesen, kevés kudarccal el tudják végezni.


Én mindig azt mondom, hogy az tudja elkezdeni, akinek van tudása hozzá, de elvégezni csak az tudja, aki másmilyen hivatást nem tudna elképzelni magának, csakis ezt.

2021. nov. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem validációra gondoltam, csak van valamennyi anatómiai, és latin ismeretem, azzal lehet, hogy elméletben lenne egy kis előnyöm (pl. olyanokkal szemben, akik soha nem tanultak hasonlót)

2021. nov. 21. 22:57
 4/6 A kérdező kommentje:
1- egy laikusnak, vagy betegnek nem sokat jelent, ez egy fokozat az ápolói szakmán belül. Egy felsőfokú végzettséget igazol
2021. nov. 21. 23:02
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az az előny igazából elenyésző az anyag méretéhez képest, lehet más nagyobb előnyt élvez a tanulási készségeivel veled szemben, aki mondjuk, tudja mi az hogy femur vagy epicondylus.


Nem ellened beszélek, csak jobb ebben nem bízni, mert sokan jönnek át orvosiról is és mégsem érezni azt, hogy ő nekik valamivel könnyebb dolguk lenne, habár a logika ezt diktálná - de nem.

2021. nov. 22. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis előnyt mindenképpen fog okozni, hogy van némi közöd a latinhoz meg anatómiához és nem teljesen az alapoktól kell tanulnod, de ez 1-2 hónapig lesz érzékelhető, szóval azért ne bízz abban hogy könnyű dolgod lesz :D
2021. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!