Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora informatikai tudáshoz...

Mekkora informatikai tudáshoz kell jutnia egy informatika szakos diáknak a magyar középiskolákban?

Figyelt kérdés
Főleg inkább programozásra gondolok, de egyéb részeire is az informatikának. Valamint mekkora szintű különbség van a középiskolák és egyetemek között ugyanebben?

2021. nov. 22. 21:05
 1/3 MDaniel98 ***** válasza:
100%
Elméletileg már van programozás az iskolai tantervben, de mivel alig találnak a középiskolákba informatikatanárt, ezért szerintem a számonkérés nem olyan kemény. Meg amúgy se. Csak a középiskolai ismeretekkel szerintem a diák örülhet ha felhasználói szinten tudja használni a gépét.
2021. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindkét esetben a képzés végére gondolsz? Tehát végzett középiskolás vs végzett egyetemista?


A középiskolásnak - elméletben - ismernie kellene 1 nyelvet alap szinten. Ez kb. annyit jelent, hogy konzol app-ban beolvas, kiír, alapszintű keresés, rendezés.

Egy egyetemista egy részt más specializálódik, és annak függvényében változik, hogy pontosan milyen ismeretei vannak. De összehasonlításként azt érdemes elképzelni, hogy amit középiskolában leadnak, az egyetem 1-2 hétnyi anyag max. az első félévből és 6-7 féléves a teljes képzés.


Ha ennél komplexebb leírás kell, akkor felvit tudom ajánlani:

Mérnökinfo:

[link]

Programtervező info:

[link]

2021. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak szemléltetésnek:


Érettségin Access-ben gombok nyomogatásával kell egyszerű lekérdezéseket csinálni. A nagyon hardcore 1% akiknek nagyon megy az anyag lehet SQL kóddal csinálják a lekérdést.


BME-n, amikor adatbázisokról tanítanak. Van 14 db 2 órás előadás és 6db labor foglalkozás.


Tudod mennyit foglalkoznak az SQLel előadáson. 0 perceret.


Kaptunk egy pdf-et minden labor előtt, amik segítettek a laborokra felkészülséssel, aminek kevés köze volt a tényleges előadásokhoz. Ezek kb 20-50 oldalas tömény szövegek voltak.


Az egyik ilyen labor az sql lekérdezésekről szolt, majd labor alkalmon bármilyen segítség nélkül eléd rakják a feladatot. Old meg és majd add be a leadási határidőre.


Csak ezen az 1db laboron messze túlszárnyalta a középsikolai tudás ténylegesen használt környezetben szinte nulla ráfordítással.


Hiszen ez olyan pici része az anyagnak, hogy nem is foglalkoznak vele hogy komolyabban kifejtsék és elvárják hogy sokkal jobban tudd az érettségi anyagnál szimplán az után, hogy 2x elolvastad a kiadott pdf dokumentumot.


A gimnáziumi emelt érettségi anyag konkrétan semmi.

2021. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!