Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Informatikai analfabetizmus a...

Informatikai analfabetizmus a középiskolák és szakgimnáziumok mostani végzősei között?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, az informatika, mint tárgy nem kötelező az iskolákban, szóval elméletileg még manapság is előfordulhat, hogy valaki magától nem találkozik a témával sem az iskolai tanulmànyai alatt, sem otthon nem tanulja meg.


Van valakinek tapasztalata arról, hogy létezik-e olyan (ha igen kb. mekkora arányban) a középiskolák és szakgimnáziumok mostani végzősei között, aki *NEM* lenne képes alapvető dolgokat elvégezni egy számítógépen? (alapvető használat, fájlok kezelése, kikeresni valamit az Interneten, begépelni egy levelet Word-ben, kinyomtatni azt, alap dolgok Excelben és PowerPointban stb.)


Azokra a képességekre gondolok, ami munkához kellhet, mondjuk egy raktárosnál is, alapfeltelként, elvárásként egy állás betöltéséhez. Tehát pl az, hogy okostelefonon tud netezni, meg Facebookozni, vagy képes lenne egy számítógépes irànyítású szerszámgépet kezelni, nem sorolnám ide.



2019. ápr. 30. 23:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a pontos statisztikai választ nem tudom a kérdésedre, de egy helyen szeretnélek kijavítani: Kötelező az informatika. Érettségizni is lehet belőle, de egyébként általánosban és középiskolában is tanítják, összesen kb 2-5 évet.

Egyébként valószínűleg akadnak páran akik kb semmit nem tudnak számítógépen végezni, főleg azért, mert nem használják ezt a tudást.

2019. ápr. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan kitétel az irodai álláshirdetések többségénél, hogy felhasználói szintű informatikai ismeretek.

Én informatikusként még nem tudtam kiszedni egy HR-esből sem hogy mit takar ez a fogalom. Csak azt látom hogy kiket vesznek fel és hol kell kezdeni a betanítást.

Ennek alapján a felhasználói szint ott kezdődik, ha a jelölt felismeri a számítógépet egy tejeskanna és egy szeneslapát között.

2019. máj. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2-es: akkor, ha jól értem te találkozol olyan érettségizett, fiatal, mondjuk 18-25 év körüli emberekkel, akik nem képesek kezelni számítógépet, igaz?


Szerintem már a 10-15 évvel ezelőtt érettségiző (most harmincas éveikben lévő embereknél) számára is komoly hátrány volt, ha nem tudott számítógépet kezelni, de a manapság végzősöknél már tényleg kb olyan, mintha írástudatlan lenne, mert alapvető dolgokat nem tud elvégezni akár a legegyszerűbb munkakörben, amit a cégnél kell akár valami gyorstalpalón úgy-ahogy pótolni...

2019. máj. 1. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem csak érettségizettek között vannak informatikai analfabéták hanem diplomások között is tömegével.

Tudod hányszor futunk neki egy fkeres() vagy egy ha() függvénynek. Aki megérti az ÉS kapcsolatot is az a dr. prof. a többiek között.

Több termelő multi cégnél dolgoztam az elmúlt években és a helyzet nem változik.

2019. máj. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Alapvetően most nem arra gondolok, aki nem érti jól az Excel függvényeket, vagy más dologban akár NAGYON béna, hanem arra, aki tényleg nem képes elkezelni egy számítógépet ALAPSZINTEN SEM.


Létezik még ma olyan Magyarországon, hogy egy pár éve érettségizett embert odaültetsz egy számítógép elé és nem tudja kezelni a billentyűzetet, egeret, nem látott, használt Windows-t, nem lenne képes alapvető műveleteket elvégezni (mondjuk egy program kikeresése és elindítása a start menüből, nem tudja, hogy hogyan kell kilépni egy programból stb.)?

2019. máj. 1. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!