Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Számolta már össze valaki...

Számolta már össze valaki mennyiben van az ingyenes oktatás?

Figyelt kérdés

Én most kezdem számolgatni mennyiben van a 2 gyerekem ingyenes oktatása.

Nos, kb így néz ki.

Lányom könyvei (11-es) tavasszal fizettem, 17 e ft.

Fiam könyvei (9-es) szept.2-án fizettem 32 e ft.

Lányomnak rajzra (rajz szakos egy gimiben)Jobb féle szines ceruza 1100 ft.Fiamnak műszaki cuccok, rajzlap és egyébb mérők, h-s ceruza 5500 ft.

Plusz 13 e ft füzetek, ceruzák tollak, stb...

Ezen kívül, nadrágok cipők, fiamnak új táska is kellett.

Ellenőrző 2*200 ft.Lányomnak vagy 1500 ft, vagy 3 cs. fénymásoló, 2* 100 ft ki tudja milyen díjak...

és a szülői(k) még eztán lesz(nek)kirándulás, stb...

És az a szép, hogy a híradóban bemondták az egyik nap, hogy akár 40 e. ft-ot is elkölthet a szülő....

Na, ja attól függ mire...

Számolgattatok már ti is?


2010. szept. 5. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Én még nem vagyok szülő, most kezdem a főiskolát, ugyanakkor azt kell hogy mondjam sajna ez csak egyre rosszabb lesz, ezt most a saját bőrömön tapasztalom. Főiskolán ha úgy adódik kell venni jegyzékeket, füzeteket, tollakat, ami már lehet kevésbé fontos, de kell... Fizetni kell a koleszt ami havonta jelent 10-15 ezer ft-ot legalább, és akkor még a gyerkőc nem evett semmit, nem volt szórakozni. Fizetni kell a heti-két heti hazautazást, kinek hogy. Gyakorlatilag ami általános iskolában elment iskolakezdésnél, az főiskolán minden hónapban, és míg eddig anyuék kapták a családi pótlékot, illetve iskolakezdési támogatást utánam, mostmár az ég világon semmit! Nem kényszerítik rám, hogy dolgozzak, még is minden erőmmel azon vagyok, hogy találjak valami diák melót, amit csinálhatok fősuli mellett, és legalább pár dolgot kifizethessek belőle. Persze arról még nem is beszéltünk, hogy mi van ha valaki költségtérítésesre jár, de ez megint más téma. Sajnos ez van... Amiket meg kell venni, azokat meg kell venni, nincs mit tenni. Tanítsd meg a gyerkőceidnek a pénz értékét, hogy idővel felfogják mit is jelentett ez nektek, mást sajnos nem tehetsz!
2010. szept. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Jajj, igen a kaja.. azt ki is felejtettem ha még ennének is.. az havonta 16 e ft volna kettőjüknek.

Szendvicseznek, este van fött étel, minden nap főzök.

Velük nincs gond, mert nem követelőzőek, megértik, ha valamire nincs.

(néha előfordul...egyedül nevelem őket)

2010. szept. 5. 16:27
 3/5 A kérdező kommentje:
Óóó most látom elírtam...fénymásokó papír, és 2* 1000 e ft akart lenni.
2010. szept. 5. 16:29
 4/5 anonim ***** válasza:

És az egyetem még drágább, legalábbis az én esetemben. Orvosira járok, első évben csak könyvekre elment vagy 60 ezer forint.

De ez van. Gondolj bele, mi lenne, ha az oktatásért is fizetni kellene?


Amúgy mindent meg lehet szerezni olcsóbban is. Pl egy csomó tankönyvet meg lehet venni használtan. Nem kell minden évben új táska, új tolltartó (nekem már 7 éve ugyanaz a tolltartóm van...), Hannah Monatanas füzet helyett meg lehet venni sima Tescosat.

Nadrágot, cipőt akkor is vennél, ha nem mennének suliba...

2010. szept. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hála az égnek az ilyen montanas vackok sosem kellettek nekik :)
2010. szept. 5. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!