Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Presztízsből érdemes doktoráln...

Presztízsből érdemes doktorálni (PHD-t szerezni) tenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg MSC-t csinálok levelezőn, nyáron végzek vele.

Munka mellett nem mindig egyszerű, de eddig megoldottam.


Arra is rájöttem,hogy szeretek kutatgatni.Viszont nem dolgoznék benne, mivel elég rosszak a fizetések.


A PHD-ban nekem az tetszik,hogy egyfajta társadalmi rangot ad, hiszen a DR-t hivatalosan is a neved része lesz és mindenki számára "doktor Úr" leszel.



Ahol dolgozok, multi, itt a felső vezetők közül többnek is van doktorija.Az anyavállalat vezetőségében, még középvezetőknél is gyakori ez fajta a tudományos fokozat.


2021. dec. 3. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Annál azért nagyobb munka ez, hogy csak presztízsból megcsináld.
2021. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.


Összeraksz egy 100 oldalas szakdolgozatot, amit disszertációnak hívnak, na bumm.


Az 50 oldalas diplomamunka sem okozott nagy kihívást, pedig itt MSC-n már problémát is meg kellett oldani benne.

2021. dec. 3. 13:57
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
:D :D Persze, csak ennyi egy doktorit megcsinálni, mint egy dedos msc-s diplomadolgozatot, ahol másokéból copyzod össze, nem saját munkát végzel 4 évig. Atya ég, rajtad a doktori cím sem segítene
2021. dec. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Én pusztán presztízsből doktoráltam. Nagyon nehéz volt munka meg gyerekek mellett, jó sokáig el is húzódott. Nem tudom, hogy megérte-e vagy nem, mert már 16 éves koromban is ez volt az álmom, így csakazértis megcsináltam.


A doktori címemet nem használom, a személyimben sincs benne és nem tüntetem fel sehol, csak ha hivatalos helyen kell emberkedni. Az emberek többségét irritálja a doktori cím, akinek meg, annak meg nem érdekes, hiszen nekik is van. Magyar vállalatoknál jobb, ha elhallgatod, mert már csak féltékenységből se vesznek fel. (Németországban jól hangzik, de ott nincs is elinflálódva, mert nincs foglalkozásdoktori. Csak az a doktor, aki PhD-s.)


Kérdező én láttam már 42 oldalas (matematika) disszertációt is, egy kukkot sem értettem belőle. Az oldalszám nem számít. Az én doktorim kb. 200 oldalas lett, de sok éves kutatás van mögötte. A disszertációban valami újat kell letenni az asztalra, ezt ne felejtsd el, ez messze nem egy szakdolgozat.


Összefoglalva: ha szeretnéd végigcsinálni, akkor hajrá. De sem pénzben, sem presztizsben nem "éri meg", ezt csak saját magadnak csinálod.

2021. dec. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
95%
Ami a matematikában 1 oldal, az szabad szavas dolgozatokhoz viszonyítva van vagy 8-10 oldal. Egy 30 oldalas elméleti matek jegyzeten kb. annyi időt töltöttem el, mintha elolvastam volna 3-400 oldalt, egy történelmi, társtudos könyvből.
2021. dec. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%
A doktori képzés 2+2 éves. Ha a második év végén hA nem sikerül a szigorlat, akkor nem is lehet folytatni. Ha igen utána már lehet többet foglalkozni magával a disszertációval.
2021. dec. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

> és mindenki számára "doktor Úr" leszel


Szép ábránd, de ne éld bele magad. Hidd el, az égvilágon senki nem fogja ezzel simogatni az egód, legfeljebb szakmai körökben és az egyetemen hívnak majd - tanár úrnak.

2021. dec. 4. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!