Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 55-60 pontig elég lehet egy...

55-60 pontig elég lehet egy közepesen jó gimibe?

Figyelt kérdés

Otthon csinálgattam ilyen feladatsorokat és a matek nagyon rossz lett, a jegyeim sem jók 3.14 re állok sajnos de talán fel tudom javitani 4esre még felvételi előtt mert valamennyire ugye a jegyek is beszámítanak, matekon kívül mindenből 5ösre állok.

Egy közepes gimnáziumba szeretnék menni és a jegyekkel együtt egyáltalán lenne rá esélyem?

Még ha gyakorlok is a matekra stresszhelyzetben fele annyi dolog nem jut eszembe így nem tudom reménykedjek e egyáltalán, na meg ki tudja mi lesz. A típusfeladatoknál az van, hogy az egyikre rájövök hogyan kell csinálni de aztán egy hasonló feladatot meg elrontok:(


A Pécsi Kodály Zoltán gimnáziumba szeretnék menni



2021. dec. 7. 21:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg tippeket tudtok adni a felvételihez? Nagyon el vagyok keseredve a matekom miatt...és bosszant hogy csak az nem megy, pedig próbálom. Kodályon kívül még 1 gyengébb gimit jelöltem, meg egy szakközép iskolát, de semelyikbe nem akarok menni..
2021. dec. 7. 21:50
 2/7 anonim válasza:
100%

Szia.

Nekem 47 pont lett a 100-ból a két felvételi együtt, (matek+irod/magy) de mivel az átlagom 4.9 volt (matek volt csak 4, meg egyik félévben a kémia...) felvettek átlaggal oda, ahová szerettem volna.

Mit is mondjak, nem számítottam rá, hogy ilyen gagyi lesz XD...

Én 2019. januári vagyok...

2021. dec. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Én tavaly voltam ilyen szituációban. Nem úgy sikerült minden ahogy elterveztem. Nem abba a gimibe mentem amibe szerettem volna, de jó helyre mentem így is, csak kicsit távolabbra (60km). Ha ön kitűnő a matekon kívül mindenből, akkor simán megvannak a jegyei. Ajánlom tisztes figyelmébe, nézze meg az intézmény tavalyi felvételi jegyzékét, majd a felvi.hu-n valahol, vagy az Oktatási Hivatal oldalán, meg fogja találni, hogy mennyi ponttal vették fel tavaly a legutolsó felvettet az adott intézményben. Általában nem szokott nagy szakadék lenni az évek között tehát nagyjából a tavalyinak megfelelő legutolsó felvett pontszámával kalkulálhat. De azt szerintem ön is tudja, hogy ha van szóbeli felvételi az intézményben, akkor azzal csak javíthat az esélyein. Egyébként ha engem kérdez, akkor igen, van esélye kb 60 ponttal, de törekedjen a legjobbra. További kérdésekért, illetve tanácsokért kérem írjon privátban. (A magázás pedig nem direkt, csak ilyen a stílusom).
2021. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2021. dec. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3-as által említett oldal:

[link]


A beiskolázási adatoknál láthatod tagozatonként az utolsó felvett rangsorszámát, de pontszámokat nem fogsz találni, mert azt sajnos nem rakja fel az OH. Ha a nyilat rajta tartod a megnevezésen, akkor megjelenik a teljes szöveg, és kizárásos alapon ki lehet következtetni a tagozatokat.

Nem tudom milyen tagozatokat szeretnél megjelölni, de spanyol és olasz nyekre nem volt annyira nehéz bekerülni tavaly.

olasz nyek: 119 jelentkező, utolsó felvett rangsorszáma az ideiglenes rangsorban: 106

spanyol nyek: 164 jelentkező, utolsó felvett rangsorszáma:132

2021. dec. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat sokat segítettetek! Általánosra szeretnék menni, nyelvit nem is jelöltem mert nem nagyon érdekel.

Lehet oda könyebb bekerülni talàn mint nyelvibe

2021. dec. 8. 19:46
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kodály általános tagozat.

2021

Meghirdetett helyek száma: 15

Jelentkezők száma: 321

A felvettek között a legmagasabb rangsorszám: 29

A felvettek között a legalacsonyabb rangsorszám: 138

2020

Meghirdetett helyek száma: 15

Jelentkezők száma: 342

A felvettek között a legmagasabb rangsorszám: 12

A felvettek között a legalacsonyabb rangsorszám: 94


Nem tudom melyik tagozatra könnyebb bekerülni, mert pontszámok nincsenek, de az látszik, hogy általános tagozatra jelentkeztek a legtöbben az elmúlt két tanévben.

2021. dec. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!