Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha valaki általánosban, és...

Ha valaki általánosban, és gimnáziumban is rossz tanuló, semmi esély arra, hogy bejusson egy közepesen jó egyetemre?

Figyelt kérdés
2010. jún. 18. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
De igen, van esélye, megjegyzem, sajnos.
2010. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Attól függ, hogy miért rossz tanuló. Én pl rossz tanuló voltam mindig is, mert lusta voltam tanulni, de a képességeim megvoltak. Bejutottam egyetemre és mellette már okj-t is csinálok és nagyon jól megy.

Szóval a lényeg az, hogy ha azért vagy rossz tanuló, mert lusta vagy, akkor még sikerülhet, ha viszont azért nem megy a suli, mert semmi képességed nincsen hozzá, akkor az egyetem se fog menni.

2010. jún. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
17%
Nem igazán szeretem, mikor mindig mindenki a képességekkel jön, aki középiskolában rossz tanuló, az nem lehet valami okos, egy átlag középiskolában a 4-est simán meg lehet szerezni tanulás nélkül, max. nehezebb tantárgyakból 3-ast.
2010. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

attól függ, h milyen lesz az érettségije.de olyan szánalmasan alacsonyak a ponthatárok, h szerintem simán.

ha megmondod h milyenek a jegyeid most az érettségi tárgyakból és van-e nyelvvizsgád,illetve h melyik sulira gondoltál, akkor kiszámolhatom h ha ugyanezeket a jegyeket kapnád az érettségin, felvennének-e

2010. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
33%

15:07 - Dettó. "Okos vagyok, de lusta..." Ha lusta, akkor nem okos. Belelőni a Dunába.


On: igen, van. Szaktól is függ, például rossza vagy matekból, attól még mehetsz humán szakokra és fordítva. Baj akkor van, ha mindenből rosszul állsz.

2010. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy az egyetemekből egyre több van és a már meglévőkön is egyre több szak indul, míg a diákok száma (demográfiai okok miatt) évről évre csökken.

Pár év múlva több lesz az egyetemi férőhely, mint ahány diák jelentkezik, ergó még a legrosszabb tanulók is fel lesznek véve.


Természetesen, ez a színvonal zuhanásával fog járni.


A kérdésre válaszolva: sajnos, van esélye.

2010. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem, bár most hazabeszélek (!), a lustaság egyszerűen egy rossz tulajdonság, és nem feltétlenül a butaság legegyértelműbb ismérve. Persze kétségtelen, hogy nagy butaság lustának lenni.


Általános iskolában végig kitűnő és jeles között ingadoztam, majd a középiskola éveiben az elsőt leszámítva a négy közül: kettes-hármas / elvétve négyes.


Utolsó évemben gyakorlati közgazdaságtanból decemberben 7.-ig bezáróan négy darab egyest jegyeztem. Egy szülői értekezlet után a következő néhány dolgozatot (4-5) kivétel nélkül 98-100%-ra hoztam. Messze az összes állítólagos agy előtt. Persze őket a mai napig csodálom hihetetlen motiváltságuk miatt.


Szumma szummárum: nem érzem magam butának, sőt azt az ominózus periódust sem az életemben.


Azóta már lediplomáztam, és a területemen jó szakembernek számítok. Ráadásul lexikálisan sem érzem magam elveszettnek, így egy széles spektrumú beszélgetést biztosan nem tud akadályt jelenteni számomra.


Mindazonáltal elfogadhatatlannak tartom, hogy kardinális pozíciókat olyan emberek töltsenek be, akik a középiskola jelentőségét nem ismerték fel. Pl.: orvos, gyógyszerész, asztronauta, stb.


-------


A kérdésre válaszolván, bár nyilván nincs már aktualitása: költségtérítéses képzések közül elég nagy merítési lehetőséged van.


ui. a demográfiai problémákról: ha fogy a diák, kedves utolsó, az nem azt fogja primer mód indukálni, hogy egyre több szerényebb képességű versenyző fog bejutni... hanem a versenyhelyzetben egyre több intézmény fog lemorzsolódni, illetve fúzióra lépni más főiskolákkal/egyetemekkel.

2012. dec. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!