Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha otthagyom az egyetemet...

Picipici kérdése:

Ha otthagyom az egyetemet (ELTE TTK) államilag finanaziroztatva és van pár tárgy amiből sajna nem jött össze a kettes, kell e fizetnem kreditenként?

Figyelt kérdés
Sajnos a természettudomány nem jött be igazán és váltanék, már megis van mit, most fejezném be a félévet, de van néhány tantárgy amiből sík hülye vagyok (fizika, programozás) és félek hogy elég sokba fog kerülni ha úgy hagyom el az egyetemet, hogy ezeket nem teljesítettem. Nekem néhány ismerősöm azt mondta hogy egyetemen ha nem végzel el egy tárgyat, akkor kreditenként xy összegben kell fizetned (egyetem függő), és emiatt kicsit kivagyok. Valaki tud erről valamit? Én az égvilágon semmi ilyesmit nem találtam sz interneten vagy az elte ttk honlapján. Előre is köszi

2021. dec. 14. 00:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez ostobaság, teljesen mindegy hogy teljesíted-e a krediteket vagy nem, mivel a félévet nézik. Ha ez az első féléved, akkor semmit sem kell fizetned, csak elveszítesz egy államilag támogatott félévet.
2021. dec. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Féléves díj van, nem kreditenkénti. Egy félévet még nem kell, kettőtől már igen.
2021. dec. 14. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Így van, a félévek számítanak, ha most otthagyod az egyetemet, nem lesz semmi.

Csak annyit tennék hozzá, hogy a mostani szabályozás szerint (2020-tól azt hiszem), ha alapképzésben egynél több félévet elhasználsz, és megszűnteted a jogviszonyod, akkor már nem a visszatérítési kötelezettség, hanem a hazai munkaviszony fenntartási kötelezettség lesz rád érvényes.

Ez azt jelenti, hogy a jogviszony megszűnését követő két évben hazai munkaviszonyt kell létesíteni, és el kell kezdeni ledolgozni azt az oktatásban töltött időt, amiért a korábbi szabályozás szerint még fizetni kellett volna.

Visszatérítési kötelezettség csak akkor keletkezik, ha ez az előbbi nem teljesül.

Az Oktatási Hivatal honlapján találsz az ösztöndíjas résznél valahol egy 68 oldalas tájékoztatót, ott a 7.2 és 9.2 pont vonatkozik erre.

De ha csak szakot szeretnél váltani, és a felsőoktatásban maradnál, akkor simán folyamatosnak tekintik a jogviszonyodat, nem lesz semmilyen következménye, csak annyi, hogy elment egy félév.

2021. dec. 14. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én úgy olvastam, mivel ez a 3.félévem,ha 1 éven belül új szakot kezdek a elte otthagyása után, akkor nem 2 éven belül kell ledolgozni, hanem miután befejeztem ezt a másik szakot. Javítsatok ki, én mindenhol ezt olvastam, de örülök hogy a kreditekkel semmi gondom
2021. dec. 14. 07:08
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Jól olvastad. Ha csak szakot váltasz, akkor fél-egy év után (attól függően, hogy mikor jelentkezel újra a egyetemre) folytatódik a hallgatói jogviszonyod, ezért csak az adott szak elvégzése után kell elkezdened ledolgozni az államilag támogatott féléveket.
2021. dec. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!