Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha szerzek itthon egy kozgazda...

Ha szerzek itthon egy kozgazdasz diplomat es beszelek 5,de magabiztosan inkabb 4 nyelvet, akkor milyen lehetosegeim lennenek Ausztriaban?

Figyelt kérdés
Csak angolbol van nyelvvizsgam, a nemetet komolyabban veszem es van 2 masik nyelv amit beszelek. Meg ekeg elmeleti kerdes, mert az egyetemet 2 ev mulva fogom befejezni, de erdeklodni mindig szabad.
2021. dec. 16. 20:43
 1/5 anonim ***** válasza:
17%

Nulla.

Eleve a magyarországi diplomák nagy része, a szar oktatás miatt szinte semmit nem ér.


Csak akkor lehet esélyed, ha pont olyan szakmai tapasztalattal rendelkezel, amire épp igény van Ausztriában. Minimum 3-5 év szakmai tapasztalat.


Illetve, ha már valaki külföldre készül, érdemes az adott ország legjobb egyetemeit megcélozni tanulás szempontjából. Úgy már lenne esélyed elhelyezkedni, de Magyarországon egyedül az orvos képzés jó. Úgy, ahogy

tartja magát.

A többi egyetem, többi képzése, az elavult tananyag, elavult eszközök miatt, gyenge színvonalú.


Ezt tudják nyugaton is. Ezért vesznek fel csak több év tapasztalattal rendelkező embert.

2021. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Az első sajnos nem tudja, hogy mit beszél.

A kérdező meg úgy jár egyetemre, ahogy én atomfizikus vagyok. Sehogy...


Kezdjük ott, hogy a "közgazdász" diploma eléggé sok szakot jelenthet, így nem mondtál semmit, hogy mi is leszel. Emellett szép és jó dolog, hogy 4 nyelven szeretnél magabiztosan beszélni de mégis milyen munkakörben?


Gazdasági szakokat elvégezni azért végzünk el, mivel elsődlegesen a szakmában akarunk elhelyezkedni.

Pénzügy és számvitel esetében gondolok itt a pénzügyesre, könyvelőre, könyvvizsgálóra, stb. stb.

De konkrétan ezekben a munkakörökben 1-2 nyelvnél nem szokott nagyobb lenni az elvárás, mivel nincs rá szükség, mivel legtöbbször nem az a feladatod, hogy napi 8 órában másokkal kommunikálj... ennél sokkal fontosabb a szakmai kompetencia.. amivel valóban ki tudsz tűnni és pótolhatatlanná válsz.

2021. dec. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2-es. De tudom, miről beszélek. Írtál feleslegesen, látszik, hogy fogalmad sincs a németországi, ausztriai, svájci munkaerőpiacről.


Szakmai tapasztalat a lényeg, mert a magyarországi oktatási rendészet egy vicc. Szar.


Pályakezdőt nem fognak felvenni “kint”.

2021. dec. 17. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2 gazdalkodasi es menedzsment szakra jarok es koszi a feltetelezest, nagyon jol esett. Olyan munkahelyet szeretnek a jovoben, ahol hasznalhatom a kulonbozo nyelveket. Nyaron kint vendeglatoztam igy szukseg volt a nyelvekre, de az nem az en vilagom.
2021. dec. 17. 09:04
 5/5 anonim ***** válasza:
A nyelvvizsgat nem nezik sehol, a lenyeg, hogy folyekonyan tudj beszelni. A magyar diploma valoban nem er sokat Nyugaton. En a helyedben a valasztott orszagban, a te esetedben Ausztriaban iratkoznek be az egyetemre, mert az egy oriasi ütökartya. A gyakorlatnak nagy szerepe van az allaskeresesben, de sajnos a magyar gyakorlatot nem ertekelik. A diplomad egyebkent szuper, mert azt latjak, hogy ertelmesnek kell lenned, de mint irtam, Ausztriaban kezd el valahol. Pl. nyelviskolakban mint Fremdsprachesekretär/in, aki felveszi az iskolaba a különbözö nyelveket akarni tanulokat, Ausztriaban föleg nemetet akarnak tanulni a keletröl jövö letelepedni kivanok.
2021. dec. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!