Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek tudós? Hogyan...

Hogyan lehetek tudós? Hogyan tehetek már ilyen fiatalon érte? (10. osztályos vagyok)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma, ahogy készítettem az előadásom magyar Nobel-díjasokról, rájöttem,hogy engem a tudomány érdekel. Viszont sajnos nem tudom hogyan kezdjek ehhez az egészhez hozzá. Könyveket falom minden tudományos témában, de leginkább a csillagászat(a Föld kialakulása, bolgyók stb), és az idegrendszer, a lélek hatása a szervezetre érdekel. Mindig is jó voltam a természettudományokban, általánosban a tanáraim miatt nem keltették fel az érdeklődésem, ezért humán tagozatos vagyok, viszont jelenleg kiváló oktatóim vannak, és már nem csak magolok, hanem beleásom magam egy-egy témába.

Azért gondoltam,hogy megjegyzem,hogy humánon vagyok, mert így sajnos versenyekre, ilyesmikre ezekben a témákban nem nagyon van lehetőségem, értelemszerűen. Majd szünet után beszélek a tanáraimmal, hogy segítsenek, tudjanak erről, de szívesen várom a segítségeteket, milyen szervezetkhez tudok csatlakozni, hogyan tudnék elindulni, akármi!

Tudom,van még időm, de tavaly egy verseny során hívtak engem Szegedre, hogy majd egyetemre járjak majd oda. Sok híres tudós is ott tanult.

Nagyon szeretnék tenni az emberiségért, maradandót alkotni, engem ez mozgat. Nagy álmom, hogy Nobel-díjas lehessek. Tudom, ehhez rengeteg munka, és idő kell, de én elhatározott vagyok, teszek a céljaimért. Beszélek felsőfokon angolul, középen olaszul, és a franciát, spanyolt, németet magamnak tanulom. Tehetséggondozóba járok(MCC), gitározni tanulok, 12 évig táncoltam, imádok olvasni, tanulni, fejleszteni magamat. Foglalkoztat a zene is, szeretnék majd komolyabban foglalkozni vele, kifinomult stílusom van. Mindig is ilyen voltam, kevés barátom van, de nem igazán bánom, mert a magamba fektetett idő és energia egy nap majd ezerszeresen visszatérül!


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket/véleményeteket, és előre is Kellemes Ünnepeket kívánok mindenkinek!



2021. dec. 22. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Ha így folytatod, jó úton vagy!

Esetleg érdemes lenne reál tagozatra átmenni, de akkor nézd meg, hogy ott is jók legyenek a tanárok!

Ja, és légy szíves, az ilyen kérdéseket a képzés kategóriában tedd fel.

2021. dec. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, te inkább polihisztor leszel, nem tudós. Hidd, el egyvalamit tudni és tanulmányozni évtizedeken át, kevés embernek megy. Én is olyan vagyok, hogy sok dolog érdekel, nem tudok egyvalami mellett kikötni. Persze van egy szakmám, de nem tudok annyira elmélyülni benne, hogy csak azzal foglalkozzak, mint egy két ismerősöm. Viszont őket hidegen hagyják más témák.


Amúgy a "tudósok" nem a díjakra mennek, ők maga a tudomány miatt csinálják. Nézd meg Karikó Katalint, pont leszarja milyen díjat kap vagy éppen nem kap.


A kérdésed is furcsa, olyan szempontból, hogy elég idős vagy ahhoz, hogy tudd, a "tudós" az egy gyűjtőfogalom. Tehát inkább el kéne gondolkoznod, hogy melyik az a tudományterület - márha van egyáltalán ilyen -, ami annyira érdekel, hogy rááldoznád az életed egy jelentős részét, ezzel is elvéve az időt más dolgoktól. Ha nincs ilyen vagy nem tudsz egyet kiválasztani, csak pusztán szereted a tudományt, vagyis mindenfeléle tudást, amit az emberiség felhalmozott, akkor maradj meg "hobbistának" és fogadd el, hogy nem leszel Nobel-díjas. A munkád során lelhetsz örömöket, még akkor is ha nem sorolnak be a "tudósok közé", alkotni úgy is lehet.

Amikor olvastam a kiírást, már sejtettem, hogy nem fizika- vagy biológiatagozatos vagy amúgy, de azon viszont meglepődtem, hogy 10.-es vagy. 😀

2021. dec. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

#2. válaszolónak: Igen sajnos, ez az én problémám, hogy annyi de annyi minden érdekel, és nem tudok dönteni. Viszont tényleg szeretnék maradandót alkotni, és nem feltétlen a Nobel-díjra gondoltam, csak olyan nagy elismerés szerintem, ha valaki megkapja azt, és soha nem fogják elfelejteni, hasznosat adott a világhoz. Karikó Katalin nagy inspiráció számomra, nemrég járt a sulinkban :)). Úgy vélem, hogy még specializáción(mint Karikó Katalinnak a mrs vakcinák kutatása stb), gondolkodni lenne időm, de leginkább az idegrendszer foglalkoztat,úgy mindenestől.


Köszönöm a hasznos tanácsaidat!

(U.i.:Miért lepődtél meg a koromon? :DD)

2021. dec. 22. 15:30
 4/6 anonim ***** válasza:
14%

Nagyon helyes, hogy ha ilyen fiatalon még nem kötődsz le egyetlen téma mellett, erre bőven ráérsz később.

De a széles körű érdeklődés mindig hasznos.

Csak arra számíts, hogy ha valóban komolyan elkezdesz majd foglalkozni egy témával - mondjuk egyetemen - akkor pár hét alatt kell annyit tanulnod róla, amennyit addig összesen tanultál az életedben.

És sokkal nehezebb anyagot.

2021. dec. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre fordítsd a szabadidődet, ez legyen a hobbid is.

Én másodéves egyetemistaként eddig annyit tapasztaltam, hogy az érdeklődés és az elszántság sokkal fontosabb, mint az intelligencia. Jóval előbb járnak már nálam olyanok, akiket én nem tartok magamnál okosabbnak, viszont elmélyültek egy adott területben, témában, szenvedélyesen, lelkesen csinálják, amíg én csak belekóstolgatok ebbe-abba és játszok meg filmezek szabadidőmben.

Ja, és inkább csak csináld, mint agyalj rajta, hogy hogy leszel tudós. Ha eléggé csinálod, majd a lehetőségek találnak meg téged, nem neked kell azokat keresni.

2022. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha humánon vagy, ott lehet a pszichológia is akár, mint tudomány. Ahhoz nem kell értened az atomfizikához, sokkal inkább az emberekhez.
2022. jan. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!