Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek kik azok a most...

Szerintetek kik azok a most élő emberek a világon, akikről majd évek múlva tanulni fognak az emberek az iskolában?

Figyelt kérdés
Mint ahogy mi tanulunk Mária Teréziáról, Shakespeare-ről stb. Vagy kik azok, akik most olyan "nagy embernek" számítanak? II. Erzsébet? Mark Zuckerberg? Szerintetek?

2016. aug. 9. 16:58
1 2
 1/18 meszike91 ***** válasza:
100%

Putyin szerintem említve lesz a történelemkönyvekben. Mark Zuckerbergen sem lepődnék meg, de ez attól függ, hogy mennyire lesz időtálló a facebook.


II. Erzsébet biztosan. Az uralkodók mind a történelemkönyvekbe kerülnek.

2016. aug. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
36%
Kis esély van rá hogy Orbán Viktor is meglesz említve Magyarország zsarnoka ként...
2016. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Orbán Viktor, Barack Obama, Mark Zuckerbarg, Bill Gates
2016. aug. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
Érdekes kérdés. Sok emberről az biztos. Putyin meglesz említve, szerintem Orbánt is megemlítik majd ahogyan merkellt is, remélem nem jó emberként egyébként. Az ISIS-ől fognak beszélni. De egyébként még bőven a 21. század elején vagyunk. Mint minden egyes évszázad ez sem fog elmúlni úgy hogy ne lenne egy nagyobb háború Európában. Mint mindig az egyetemes törit amit a tankönyvekben tanulunk azt rendszerint hamisítják kíváncsi vagyok mik lesznek majd beleírva a mostani időkről. Ha engem kérdeztek néhány nemzet el fog tűnni gyökerestül az elkövetkező 84 évben.
2016. aug. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%
putyin szerelmem <3
2016. aug. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
50%
Orbán már most is bennevan! Rituálisan elégettem azt a lapot érettségi után.
2016. aug. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Orbán sztem max csak széljegyzet lesz, viszont Gyurcsány tuti még a címben is benne lesz vhol, mivel ugye mindenért ő a hibás, meg elmúltnyócév stb.


Merkel csak max pár évszázadig lesz a világtörténelemben, mivel annyira nem jelentős politikus, egy évezred múlva valszeg már csak a nemzeti történelemben lesz helye, feltéve ha maradnak még nemzetek akkorra (a jelenlegi helyzetet elnézve nem biztos).


Putyin más tészta, neki kultusza van hazájában, ez kihatással lesz a világtörténelemre is.


Obama, mint egy az amcsi elnökök sorából tuti számon lesz tartva, főként mivel első afroamerikai elnök és hát alig több mint fél évszázada szabadultak fel teljesen a feketék (szegregáció teljes eltörlése).


A mostani pápákról kb. annyit fognak tudni 500 év múlva a tanulók, mint kb. amennyit te tudsz ma az 500 évvel ezelőtti pápákról.


ISIS valszeg megmarad, merthát mégiscsak háború, nameg átrendezi a nemzetközi/geopolitikai viszonyokat.

2016. aug. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Putyin, Obama, Orbán, Merkel (magyar töribe talán a magyar pártok elnökei) meg mondjuk ha olyan élettöris rész, akkor híresebb színészek énekesek meg lesznek említve, de nem különösebben
2016. aug. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! Viszont mi a helyzet a nem politikusokkal? Nem annyira fontosak, hogy benne legyenek egy törikönyvben, de illik tudni róluk most még, olyanok, akik valamilyen formában hozzáadtak a jelenünkhöz...? Szerintetek?
2016. aug. 9. 19:12
 10/18 anonim válasza:
100%
De fontosak. Csak a töriben inkább a politika az egyik fő rész. A másik meg a társadalomismeret. De abba írnak az írókról, híresebb (de nem politikus) emberekről :)
2016. aug. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!