Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Dékáni méltányosággi kérelem...

Stella25 kérdése:

Dékáni méltányosággi kérelem beadása szemináriumra?

Figyelt kérdés
Dékáni méltányossági kérelmet adhatok be arra, ha (Erasmus miatt idén külföldön tartózkodtam) és nem tudtam elvégezni egy szemináriumot, a tanár pedig már beírta a "Nem teljesítette" jegyet, így már nem nagyon tudok mit csinálni. Jövő félévben nem indul ez a szeminárium, viszont abban a félévben diplomáznék magyarul tuti csúszás. (Ugyan ez csak egy specializációs tárgy) Szemináriumot nem is irhatnak ki vizsgakurzusnak sem, nem? Errre vajon vonatkozik a dékáni kérelem, vagy egyáltalán ne is próbálkozzak és tuti csúszni fogok?

2021. dec. 22. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi volt az oka, hogy nem tudtad elvégezni a szemináriumot? (Hiányzás? - Erasmussal azért ez eleve ködös nekem - Elégtelen zh?)


Mit szeretnél konkrétan kérelmezni a dékántól?

2021. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egész évben nem voltam otthon, és megcsúsztam a beadandóval amit el kellett volna készítenem (mert pont kinti vizsgaidőszak közepén kellett volna elkészítenem) így nem adtam le.


Kérelmezni szeretném a dékántól hogy felvehessem mint vizsgakurzus. (Tényleg nagyon nagyon nem szeretnék egy spec.es tárgy miatt csúszni)

2021. dec. 22. 17:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy szemináriumból van vizsgakurzus, hiszen pont az a szeminárium lényege, hogy a kontaktórákra kell bejárni (sőt sokszor maguknak a szemináriumi kötelezettségeknek a teljesítése a vizsgára bocsátás feltétele).

De miért nem az oktatónak írsz, hogy haladékra van szükséged, vagy hogy valamilyen plusz beadandóval tudnál-e kompenzálni, vagy hogy most vizsgáznál?

2021. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt már megtettem sajnos, de azt mondta nem tud mit csinálni, mert már beírta hogy nem teljesítettem... még megpróbálok futni még egy kört majd nála de elég reménytelen akkor...


De a dékán nem adhat erre engedélyt hogy kiírják vizsgakurzusnak? Az indoklás pedig az lenne, hogy nem voltam itthon, ezért nem tudtam bejárni az órákra és sajnos az beadandó is nagyon rossz időpontban jött ki.

2021. dec. 22. 20:11
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

Ezeket igazából még a kiutazásod előtt kellett volna megtervezned és lezsírozni az oktatóval, ha tudtad előre hogy nem fogsz tudni bejárni de fontos hogy meglegyen most a tárgy. Egy katalógus nélküli előadásnál még nem is lett volna gáz, de egy szeminárium... Amúgy felvehettél volna Erasmuson egy hasonló kurzust és megegyezhettetek volna hogy azt beszámíttatod. Így utólag nagyon gyenge indok az, hogy Erasmuson voltál, ne haragudj. Ha hozzáteszed,

hogy "rossz időpontban jött a beadandó", még körbe is röhögnek.

2021. dec. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
4# Nézd már meg a TVSZ-t... Utolsó évfolyamosként illene tudni, hogy a szemináriumon év közben kapsz jegyet. Azaz ebből nem lehet sem vizsgát, sem pedig vizsgakurzust meghirdetni. Magát a szemináriumot kell újra felvenned, és teljesíteni az év közbeni követelményeket.
2021. dec. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a lekezelő válaszokat :)


Fel tudtam venni vizsgatárgynak a következő félévre ezt a szemináriumot szóval senkinek nem volt itt igaza :D :) hála az égnek

2022. jan. 20. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!