Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Havi mennyi pénzből lehet...

Havi mennyi pénzből lehet túlélni Pécsen az egyetemi éveket?

Figyelt kérdés
Oda szeretnék jelentkezni és érdekelne, hogy mekkora költségekkel érdemes számolnom.

2021. dec. 27. 21:41
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Kollégium vagy albérlet? Nagyon nem mindegy.
2021. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Vortrex ***** válasza:
93%
Nem könnyű koliba kerülni, elég kevés férőhelyesek (mellesleg szarul is néznek ki), ismerősöm 150km-re lakik Pécstől, szüleivel éltek egy háztartásban és nem kapott elég szocpontot kolira. Ha van két iskolás tesód, akkor úgy be lehet kerülni. A albérletet (szobákat) is nagyon drágán adják, 50-60k-t elkérnek már értük, vicc. Szerintem ilyen havi 100k-val nem alaptalan számolni. Sokan egy távoli rokonhoz jelentik be a tartózkodásukat, hogy jobb szocpontokat tudjanak produkálni szociális támogatásért.
2021. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Vortrex ***** válasza:
87%
Úgy 50-60k egy szoba, hogy egy 30m2-es az egész lakás és laknak benne 3-an, mint az egerek, botrány ami itt folyik.
2021. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Egyébként ér annyit ez a szak amire szeretnél menni? Lakóhelyhez nincs közelebb? Vagy esetleg levelező?
2021. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Mivel Pécsen még többnyire munkalehetőség sincs, ha pedig van, az alamizsnáért, kell a fizu vagy nyugdíj kiegészítés.


Ilyen ez a kapitalizmus is.

2021. dec. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Én a gyereknek havi 120 ezret adok, ebből 17K a kolesz, a többi kaja. Plusz ha laptopot telefont stb. vesz akkor abba is beszállok pluszba. Így elvan a gyerek.
2021. dec. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azzal nem értek egyet, hogy a pécsi kolik "szarul néznek ki"... szerintem kifejezetten jónak számítanak. Egyedül a Laterum lóg ki a sorból, viszont az összes többi kollégiumi épület fel lett újítva kb. 10-15 éven belül, mindegyik az egyetem egy-egy karának közelében helyezkedik el, a szobák/blokkok sem túl szűkösek vagy zsúfoltak, 2-3 főt helyeznek el egy szobában ami szerintem teljesen baráti, a szobák felszereltsége is elégséges (mindenkinek van egy saját ágya, íróasztala, szekrénye és egyes szobákhoz/blokkokhoz tartozik saját használatú fürdő és / vagy konyha is), némely kolihoz tartoznak különféle szolgáltatások is (pl. valamelyikben van konditerem, valahol van kajálda, papírbolt) de mondjuk mindenhol van pl. tanulószoba, biciklitároló, közösségi terek is, a net is teljesen jó, és nekem az a tapasztalatom, hogy karban vannak tartva, tiszták, rendezettek a kollégiumok közös használatú helyiségei. Én 3 évig voltam kollégista és nagyon szerettem, semmi panaszom nem volt rá. Viszont azt meg tudom erősíteni, hogy nehéz bekerülni, mert sajnos nincsen elég férőhely. Én minden évben a tanulmányi pontjaim alapján kerültem be (4-5+), mert szociális alapon nagyon kevés pontot tudtam csak összekaparni, de pl. idén nem vettek fel, mert rosszabb volt az átlagom. Egy kollégiumi szoba egyébként (kerekített értékeket írok) 10 és 18 ezer forint között mozog, komfortfokozat szerinti besorolás szerint. Most albérletben lakom 57.000 + rezsiért (ami amúgy egy 50+ négyzetméteres lakás, csak ketten lakunk, saját szobával, külön nappali és konyha, zárt udvar stb., tehát egyáltalán nem egy egérlyuk és nem nyomorgunk stb., a rezsink is kifejezetten alacsony), ennél volt olcsóbb és drágább is, de ez nagyjából egy átlag ár szerintem.

A többi költség pedig már inkább egyéni, mert nem mindegy ki mennyit költ közlekedésre (én pl. hétvégente hazajárok vonattal, de nyilván nem mindenki szokott és itt sem mindegy a távolság stb., de pl. azt meg tudom mondani, hogy a havi diák busz bérlet 3900 forint Pécsen, ha valaki busszal közlekedik a városban), kajára (én pl. viszok otthonról kaját és ezen kívül főzök / rendelek, de valaki csak magára főz, valaki csak rendel, nem mindenki ehet mindent stb., ez is változó), vannak-e egyetemi költségei (pl. nekem soha nem kellett a tanulmányaimra költenem, de sokaknak kell könyvet vagy jegyzetet vásárolniuk, eszközöket, felszerelést venni, nyomtatni stb.) stb. Ezt szerintem úgy lehet a legjobban megsaccolni, ha felvázolod mik lennének a szükségleteid és igényeit (az eddigi életed alapján és az alapján, hogy hogyan képzeled el az életed egyetemistaként, milyen információk állnak rendelkezésedre mondjuk arra vonatkozóan, hogy mondjuk kell-e majd könyveket, jegyzeteket stb. venned).

2021. dec. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

#6 azt elhiszem hogy elvan, több mint sok

én anno a feléből se gazdálkodtam és bőven elvoltam :D

2021. dec. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én átlagban 40k-t költök havonta ha a lakhatást nem számoljuk. Szóval szerintem 50 ezer+ lakbérből már jól el lehet lenni, ha többet eljár akkor inkább 60-65😁
2021. dec. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!