Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ma mennyibe kb. pénzből tud...

Ma mennyibe kb. pénzből tud megélni egy kollégiumban lakó egyetemista Budapesten? (havonta)

Figyelt kérdés

2018. júl. 8. 11:41
 1/5 A kérdező kommentje:
*kb mennyi pénzből... Sorry, az autokorrektemnek még reggel van XD
2018. júl. 8. 11:42
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

A kérdés úgy hangzik hogy: x ezer forintból milyen színvonalon tud élni Budapesten egy kollégliumban lakó egyetemista?


Nyilván meg lehet oldani havi 20ezerből, meg 200ból is.


Csináljuk úgy inkább hogy elmondod mennyi pénzed van, és elmondjuk hogy az mire elég. Sokkal hasznosabb lesz.

2018. júl. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igénytől függ.


Ha otthonról viszel főtt ételt, sok alapanyagot, és a koliban főzöl, valamint ritkán jársz el szórakozni, akkor is olcsóbb helyekre, akkor havi 30 ezerből plusz koli plusz bérletek ki lehet jönni.


Ha rendeled a kaját, vagy minden nap beülsz enni valahova, valamint hetente jársz szórakozni, akkor olyan 80-100 ezer is lehet ez az összeg.


Én két évvel ezelőttig kolis voltam, otthonról vittem kaját vasárnapra és hétfőre, kedden rendeltem enni, szerdán meg főztem két napra, valamint kéthetente egyszer mentünk el szórakozni, így havi 50 ezer elég volt bőségesen.

2018. júl. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én általában 60000 körül jövök ki, néha kicsit több. Ebben benne van a koli (10000), a bérlet (3400), és havi kétszer hazamenetel vonattal (összesen 4500). A maradék kajára megy el, illetve kb két havonta egy-egy buli. Nyilván főzök is magamra persze, és olyankor pár napig azt eszem.
2018. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nagyon változó. Tényleg összeget írj, mert úgy könnyebb lenne válaszolni.

De ha nem akarsz májkrémen és kenyeren élni, illetve havi 1 bulit is megejtenél, akkor (ha kolis vagy), egy 60-70 ezerre saccolnám.

2018. júl. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!