Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hatékony, gyorsabb tanuláshoz...

Hatékony, gyorsabb tanuláshoz tippek?

Figyelt kérdés

Szünet előtt hiányoztam sokszor, mindig visszaestem a betegségbe, és hát maradt jó sok tanulnivalóm a szünetre. Milyen tanulási módszerekkel lenne hatékonyabb a tanulás? Tudnátok mondani külön módszereket ezekre?

1. Idegennyelv: szavak tanulása

2. Történelem, biosz, művészettörténet, stb.

3. Vers

4. Matematika (Egy anyag megtanulása)


Olyan válaszokra gondolok, hogy mikor érdemes tanulni (Mikor fog legjobban az agyad) vagy valamilyen külön jegyzetre tipp.

A válaszokat előre is köszi! :D



2021. dec. 29. 00:36
 1/3 anonim válasza:
50%

Az hogy mikor fog jobban az agyad változó. Van akinek éjjel, van akinek nappal, van akinek reggel, ezt ki kell tapasztalni.

A módszerekről amit én olvastam, mivel ezek nagyrészt memória dolgok azt kell fejleszteni, ha több dolgot kötsz egy bizonyos fogalomhoz erősebben rögzül. Pl amikor egy kártyapaklit akarsz megjegyezni sorrendben, minden laphoz hozzá teszel valamit képzeletben; egy illatot, egy helyszínt, színt. Így működik legjobban az agy tanulási folyamata. Ha olvasol valamit képzeld el, vizualizáld, adj hozzá valami sajátos történetet.

2021. dec. 29. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat illetve osztálytársaimon is azt látom, hogy szünetben/hétvégén inkabb délután-késő este fog jobban az agyunk. Ajánlom, hogy próbáld ki az esti tanulást, hisz iskola alatt reggelente nem igazán lehet.


Szavak tanulása: általában kifejezésekben tanulom őket, Quizlet egy szuper alkalmazás hozzá

Töri: képzeld el, alapból egy logikus tárgy, próbáld észrevenni az összefüggéseket, sokat segítnek a gondolatterkepek is, egy jó jegyzet aranyat ér itt

Vers: szintén képzeld el közben, éld át, mond fel hangosan az első pár sort majd mond vissza

2021. dec. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. Lelki és testi alapozás, szokások kialakítása.

2. Fegyelmezett képzelőerő, illetve a fogalmai gondolkodás fejlesztése.

3. Tanulásmódszertan (pl. mateknál Pólya-módszer, a versnél ritmus, háttér megértése, többi tárgynál mehet a lista- és táblázat módszer, illetve a kérdezés, funkcionális szemlélet alkalmazása).


Dr. Dezső Zsigmondné - A szellemi munka technikája c. könyv elég jó összefoglaló tanulás segítése szempontjából.


Ha kell még segítség, szívesen segítek, de csak privátban, mert a sok ostoba, tudatlan, aki leszavaz, érvelni sem tud, csak félrevezeti az ide látogatót.

2021. dec. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!