Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó tippeket a gyors és hatékon...

Jó tippeket a gyors és hatékony tanuláshoz keresk (kérdőjel)?

Figyelt kérdés
Alig két hét múlva értettségizak, szóval nagy szükségem lenne a segitségetekre...:((
2010. jún. 16. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
én holnap után:D én ha kifáradtam megiszok egy kávét utána még pörgök tovább. am sztem sokszor olvasd át amit meg akarsz tanulni, mer akkor jobban megfog maradni, nekem ez a tapasztalatom.szakadj ki a világból ne figyelj oda semmire, csak amire kell!sok sikert
2010. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, neked is sok sikert :D
2010. jún. 16. 17:20
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ha tanulok,mindíg a különböző adatok kapcsolatára koncentrálok.Soha nem tanulok meg konkrétumokat,mert a száraz dolgok nem jönnek be,egyszerűen nem tudom megjegyezni.De az összefüggések,az alapvető,az életben is megtapasztalt tényekre épített bonyolultabb anyagok szinte azonnal megragadnak.

Töriből próbáld meg mindíg az alapsztorit rögzíteni majd pedig külön az évszámokat és a neveket(ha kell)

Magyarból a korszakok irányát,beállítottságát ha megtanulod az sokat segíthet.Illetve a különböző személyeknek mindíg megvannak azok a jellemvonásai melyek végigfutnak az egész életén és meghatározzák rengeten művük témájáz és üzenetét.Emberenként ez kb 5-10 dolog.A versek nekem pl mindíg képszerűen vannak meg a memóriámban,ez sokban segítséget nyújt.

A term. tudományos tárgyak az erősségeim,ezeket nem is tanulom mert rögtön megmarad.Itt csak azt tudom mondani,hogy ami érdekel azt megtanulod,ami nem érdekel az érdekelni fog,hogy megértsd az egészet komplex módon.

Kávé,eneriaital..! De csak minden másnap mert megszokja a szervezeted és az 5.napon már nem fog hatni ha folyamatosan használod.Szünetek 3-4 óránként és váltogasd a tárgyakat bizonyos időközönként.Mikor fáradt vagy és szünetet tartasz akkor beiktathatsz egy kajálást,egy fürdést.Rem. vmit segítettem.

2010. jún. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én hétfőn szóbelizek, és tegnap kezdtem el tanulni, szóval van mit behozni. Tavaly is csináltam két előrehozottat, így nem parázom túl a dolgot, tudom hogy meg fogom tudni tanulni addigra! Egyszerűen teljesen ki kell zárni a külvilágot, és csak oda koncentrálni! Ha úgy érzed, hogy nem bírod, akkor sétálni egyet (nekem annyi is elég, hogy lemegyek megmosni az arcom), aztán újra nekiülni...

Én pl címszavakat írok minden tételem végére egy olvasás után, majd elolvasok még kétszer háromszor, aztán megpróbálom a címszavak alapján, majd anélkül elmondani magamban! Ha viszonylag jól megy, akkor tovább lépek, ha nem akkor elolvasom újra, majd felmondom újra egészen addig amíg nem megy!

2010. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem csak 20 (de terjedelmes) tételem van, én veszek 2 doboz cigit, lefőzök egy bödön kávét, kinyomtatok mindent leülök és addig nem állok fel amíg meg nem tanulom. majd másnap mégegyszer ugyanezt hogy ne felejtsem el. ennyi
2010. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én holnap államvizsgázok, és vettem ginko tablettát, hátha segít a koncentrációban. (Biloba)
2010. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Memolife nekem bejött.
2010. jún. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!