Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy érdemes nekiállni otthon...

Pittipok kérdése:

Hogy érdemes nekiállni otthon ukulelén tanulni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Elsősorban tanár nélkül, de ha valaki járt tanárhoz a tapasztalatait is szívesen fogadnám.

Dallamokkal érdemes kezdeni vagy mindjárt akkordokkal? Akik játszanak ukulelén hogyan tanultak meg?



2021. dec. 30. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Rengeteg youtube-videó, app, honlap, minden van ehhez. Ha csak akkordozni szeretnél, azt egyedül is könnyen megtanulhatod. Bármilyen dalnak az akkordjaira keress rá (xy chords), vagy gitáros oldalakon (pl. ultimate-guitar.com) keresgélj, aztán egy akkordtáblázat segítségével (ukulele chord chartra guglizz rá, képeket nézd) neki is állhatsz. Kis ritmusérzékkel rá fogsz érezni a pengetésre.
2021. dec. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én ezeket a csatornákat követem: Bernadette teaches music/ Cynthia Lin, jó videóik vannak az alapoktól kezdve :D
2021. dec. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sikerült haladnod is? Mióta tanulod? Nem tudom, hogy vegyem-e e végig az összes alapakkordokat vagy próbáljak meg egy olyan dalt ami pl 2 akkordváltásából áll, aztán ha meg van egy másik dalt ami plusz egy új akkor szerepel. Még nem érzem a tehetséget :D :D
2021. dec. 31. 16:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Még az első hullámban kezdtem.:) Nekem a Riptide volt az első dalom... kinéztem olyanokat amiket szerettem volna eljátszani, nem vettem végig az akkordokat külön. Ha jól emlékszem 1-2 hét után már egész jól ment a dolog, az éneklés-kézmozgás összehangolása volt kicsit nehezebb.
2021. dec. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!