Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha elvégzem a jogi egyetemet,...

Ha elvégzem a jogi egyetemet, plusz utána szerzek egy PhD-t (vagyis a diplomámban szerepelni fog a PhD is), akkor mennyire fogok tudni jól keresni? Továbbá a PhD-t a három éves gyakorlat előtt vagy után érdemes megszerezni?

Figyelt kérdés

2022. jan. 1. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A diplomádban nem fog szerepelni a PHD. A gyakorlatot és a PHD-t nem hiszem, hogy együtt el tudod végezni, szerintem kizárt.
2022. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
El kell dönteni, hogy melyik a fontosabb a számodra és egyáltalán van-e olyan témakiírás, amit kutatni tudnál. Közvetlen egyetem után inkább gyakorlatot kellene szerezni.
2022. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem. A másik kérdésem az lenne, hogy jogászként inkább PhD-t csináljak, vagy feküdjek rá az LL.M-re?
2022. jan. 1. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi az az LL.M?
2022. jan. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a PhD egy jó kereseti lehetőség és viszonylag összehangolható más jogi munkával is.

Ha nappalin csinálod a PhD-t, akkor 140.000 nettó ha jól tudom. Mellé pedig jön a másik munka. Ez így azért nem olyan rossz.

Az LL.M elvégzését akkor javaslom, ha olyan pályán dolgozol majd, ahol tudod érvényesíteni. Én végzett jogász vagyok, LL.M. diplomával.

A címen kívül egyébként nem tesz hozzá semmit az élethez.


F/26

2022. jan. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!