Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha utálom a szakot amin...

Ha utálom a szakot amin vagyok egyetemen, de nagyon jól fog fizetni, ha végigcsinálom, akkor szerintetek érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés
Ami szakot szeretnék csinálni ahhoz lehet hogy nem lenne meg a pontszámom és már 1,5 évet megcsináltam a 3 éves képzésből a jelenlegi szakon. Az életstílus amivel a jelenlegi szak fog járni, nekem nem tetszik, de ezekből a tárgyakból voltam jó közép suliban ami ehhez kell.
2022. jan. 4. 21:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szak? Semmilyen terület nem tetszik, amin ezzel a diplomával el lehet helyezkedni? Valami mester utána, ami célirányosabb? Mi lenne a másik szak, azzal is el tudnál jól helyezkedni?

Én azt vallom, hogy olyat érdemes tanulni, amit szeretsz, és hogy ha úgyse fogsz ebben dolgozni vagy utálni fogod, akkor felesleges, de azért sok szempont van, amit mérlegelni kell.. Államin vagy? Mert akkor nem is lehet csak úgy simán abbahagyni, meg kell nézni mik a feltételek, mikor kell visszafizetni a tandíjat.

2022. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Mi értelme a jó fizetésnek, ha minden nap úgy mész be hogy utálod és boldogtalan vagy? Én csinálnék még egy nyelvvizsgát, vagy újra tennék egy emelt érettségit, és elmennék arra a szakra, ami igazán tetszik.
2022. jan. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes befejezni, ha van másik opciód, amit egyértelműen jobban szeretnél. Egyedül abból a szempontból lehet értelme, hogy ugye egy diploma mindenképpen előnynek számít és vannak olyan területek, ahol elég sok irányba lehet még továbbtanulni, különféle területeken lehet dolgozni stb., tehát nagyobb a szabadságod a szakmán belül is a végzést követően. Viszont vannak ennél sokkal specifikusabb szakok is, ami kevésbé hasznosítható más területen vagy mondjuk utána már nem tudnál mást tanulni stb., illetve szerintem önmagában egy végzettség nem garantálja a biztos elhelyezkedést, jó munkahelyet, jó fizetést. Persze, vannak piacképesebb szakok, de a saját környezetemben is látom és magam is tapasztalom, hogy iszonyatosan sok múlik azon, hogy milyen az ember hozzáállása, mennyire érdekli az adott terület, mennyit foglalkozik vele pluszban stb., stb., így szerintem csak akkor lehet jó eredményeket elérni, ha tényleg szereted amit tanulsz. Úgyhogy én inkább váltanék, ha lenne B opció. (Amúgy mindenféle kötelezettség nélkül ott lehet hagyni az állami szakot is, ha továbbtanul, nem kell visszafizetni stb., egyedül annyi, hogy az állami féléveiből így elhasznált már hármat, ha jól számoltam).
2022. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem
2022. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!