Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes így végigcsinálni a...

Érdemes így végigcsinálni a mérnökit?

Figyelt kérdés

Most fogok szeptembertől Kandóra járni villamosmérnöki alapszakra.A kérdésem az volna,ha most végig csinálom a Kandós alapkézést megérné-e a Bme-Vik Msc ugyanazon a szakon?Mikrohullámú, mobil és optikai technológiák szakirányt néztem ki Kandón,Bme-en pedig Vezetéknélküli rendszerek és alkalmazások specializációt.Ezt érdemes lehet így végigcsinálni?

Előre is köszi a válaszokat!



2019. aug. 24. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem mindenképpen érdemes megcsinálni az MSc-t, OE után akár a BME-n is (sőt - bár lehet, ezért páran megköveznek majd).


Viszont a helyedben jóval rugalmasabban kezelném a dolgokat: honnan tudod, hogy éppen ez a szakirány lesz számodra a megfelelő? Könnyen lehet, hogy az alapozó tárgyak közül egészen más lesz, ami megfog, amiről úgy érzed, hogy szívesen csinálnád. Én azt javaslom, ne határozd el előre, legyél nyitott, és azt válaszd, amivel szívesen foglalkoznál! Persze ha az éppen a mobil, akkor legyen az! :)


A BME-n MSc-n egy fő- és egy mellékspecializációt is kell választani amúgy, az utóbbi lehet akár a főspecializációtól egészen eltérő terület is, ha az érdekel.

2019. aug. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt így előre nem lehet eldönteni. Amúgy meg Kandón is jó lesz az, BME-n sem leszel okosabb. ax utóbbi nehezebb.
2019. aug. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Igen, érdemes. Először viszont legyen meg a bsc, akkor már több tapasztalatod lesz. Egyébiránt egy korábbi válaszolóhoz, az MSC-n a mellék-és főspecializációt már megszüntették.
2019. aug. 25. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha tetszene, és szeretnél ezzel foglalkozni, akkor érdemes. Ha el tudnád magad képzelni abban a munkakörben, és, hogy élveznéd is. Hogy azt is el tudnád képzelni. (Amúgy én nem értek ezekhez a dolgokhoz, nem vagyok jártas.)
2019. aug. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#3: BME villamosmérnöki MSc-n még mindig kötelező fő- és mellékspecializációt is választani:


[link]

2019. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!