Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Efeb mérlegképes könyvelőről...

Efeb mérlegképes könyvelőről valami vélemény?

Figyelt kérdés

Nagyon agyalok a Penta és az Efeb között, hogy hol kéne elvégeznem a vállalkozási mérlegképes könyvelő tanfolyamot. Mind a kettő távoktatás.

A Penta-féle most februárban kezdődik, és kb. 2023 októberében ér véget. Az egész úgy 500 000 Ft.

Az Efeb-féle most januárban kezdődik, elméletileg 10 hónap, persze ha náluk is van nyári szünet, ami egy vicc, mert nem iskola, ha felnőttképzés, de mindegy, akkor vagy novemberben vagy talán 2023 januárjában ér véget. Az egész úgy 350 000 Ft.

Az árakon egy kicsit kerekítettem (348 000 és 488 000), de a kettő között a különbség 150 000 (legalább 140 000) az Efeb javára, illetve 10 hónap (legalább 8 hónap) az Efeb javára.

Előbb megvan kevesebbért, ami nem semmi. Csakhogy az Efebről olvastam itt mindent. Egyesek szerint borzalmas, mások szerint tökéletes. Mi az igazság?

Minden véleményre kíváncsi vagyok, még annak a véleménye is érdekel, akié ellentétes a többivel.



2022. jan. 4. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok,

Korábban én is belefutottam ebbe a kérdéskörbe, hogy hol és miért olcsóbb egy tanfolyam, ezért megosztom az ezzel kapcsolatos tapasztalataimat. Jártam már több suliba is, de ugyanaz volt a helyzet mindegyikben. Az aki úgy gondolta, hogy a tandíjért cserébe megvette a bizonyítványt az a végén óriásit csalódott és persze ki a hülye, hát az iskola. Mindenhol tanulni kell, csak akkor tudsz levizsgázni. Azok akik tanultak le is vizsgáztak és általában elmondhatom, hogy jó véleménnyel voltak bármelyik suliba is jártunk.

Én legutoljára az EFEB-nél végeztem el egy képzést, mert tényleg ott a legkedvezőbbek a tandíjak és elégedett is voltam velük. A tanárok jók, nem volt semmi kisbetűs rész, tanultunk és levizsgáztunk. Ennyi. Persze itt is voltak okoskodók, akik nem tanultak, gondolom ők nincsenek jó véleménnyel az iskoláról.

Ez alapján döntsd el, hogy Te melyik csoportba tartozol.

Sok sikert!

2022. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mit tanultál az EFEB-nél?
2022. jan. 8. 22:59
 3/4 anonim válasza:

szia kérdező!

azóta elkezdted a tanfolyamot?

nekem az efebbel korábban volt egy viszonylag rossz tapasztalatom, hr tanfolyamon voltam náluk másfél éve

volt variálás a tanfolyam idejével és a helyszínnel, fixen nem úgy indult, ahogy azt választottam. hiányzás esetén nem adtak kontaktot a tanárhoz, hiába kértem, se email cim se semmi, hogy a hiányzó anyagot pótolni tudjam. egyébként a “biztosított tananyag” a tanár által összeállított ppt-ból állt ami teljesen vázlatszerű volt, és minden kifejezést úgy használtak, mintha nem azért ülnék ott, hogy megtanuljam, pedig “az alapoktól az aktualitásokig” a képzés neve, és nem kellett előképzettség. vègül ugyan kiváló eredménnyel végeztem de azóta sem szeretnék ebben dolgozni, annyira bizonytalannak érzem az ott szerzett tudást.

ennek ellenére adni szerettem volna nekik egy új esélyt, szintén ezt az online mérlegképes könyvelőit kezdtem nemrég náluk. a biztosított anyag itt is a tanár által összeírt szöveg, legalább nem vázlatszerű, de tele van mind tartalmi, amit ha nem nézek utána fel sem tűnik és rosszat tanulok meg, mind pedig helyesírási hibával. elég igénytelen ez az egész így.

nem mellesleg 4 különböző ár volt hozzá feltüntetve 3 különböző helyen.

úgyhogy ez a tapasztalat is negatív nekem, valószínüleg az összes szakkönyvet felvásárolom, hogy meg tudjam csinálni, és tudjak a későbbiekben ebben dolgozni.

neked milyen tapasztalataid vannak vele eddig?

2022. ápr. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Semmilyen. Bele sem kezdtem. Meggondoltam magam.
2022. ápr. 19. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!