Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akinek nem sikerül az érettség...

Akinek nem sikerül az érettségi, az végérvényesen elrontotta az életét?

Figyelt kérdés
A kérdés azokhoz szól, akiknek először nem sikerült, hányadjára és milyen eredménnyel lett meg? Milyen volt az életük előtte, illetve milyen azoknak, akik egyáltalán nem tették le? Hogyan tudtak vagy nem tudtak érvényesülni a munkaerőpiacon? ( igen, volt egy hasonló kérdés, szintén tőlem, de azt a moderátor törölte, remélhetőleg így már nem fogják. )

2022. jan. 5. 14:41
 1/6 anonim válasza:
56%
Hát figyelj, nekem nincs meg,de a 12. osztály megvan. Kertész vagyok viszonylag korrekt fizetéssel, az egyik kollégám agrár, a másik gyümölcsvédelemből diplomázott. Lévén hogy egy beosztásban vagyunk különösebb hátrányt nem érzek.
2022. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Tehetsz javító érettségit, csak az fizetős, 25 a sima 40 az emelt
2022. jan. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Önmagában egy érettségivel sem mész túl sokra, az érettségi kb arra jó hogy felvegyenek egyetemre. Néhol megkövetelik, tehát ettől függetlenül érdemes kijavítani a nem sikerült tárgyakat.


Mindenképpen kell valami szakmai tudás, amit OKJ(nem tudom mi az új neve) vagy egyéb szakképzésekkel meg lehet szerezni.


Nem fog hirtelen felégni az életed ha nem sikerül, ezen ne stresszelj.

2022. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A jobb szakmákhoz az érettségi feltétel
2022. jan. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hiszem négy érettségi vizsgaidőszak van egy tanévben. Nem kell letörni mint a bili füle, hanem kis pauza után gőzerővel nekiállni tanulni. És kijavítani a hibákat. Hibázni emberi dolog, de meg kell tenni a jobbító intézkedéseket, és végezni a feladatainkat - mostmár jól - tovább. Ha eltökélt vagy, akkor sikerülni fog másodjára, és semmiben nem akadályoz az, hogy nem elsőre lett meg.
2022. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tavalyelőtt érettségiztem a realitáshoz mérten óriási ambícióval, egyetemre szerettem volna menni. Két többdiplomás szülőm van, akik a saját területükön sokra vitték.

A középiskolában négyes, ötös tanuló voltam. Ha az osztályban fel kellett volna sorolni a 3-5 leginkább eminensnek számító tanulót, köztük lettem volna. Ennek ellenére az akkori legnagyobb megmérettetésre, nevén nevezve az érettségire valahogy nem voltam felkészülve. Elég volt mindig, ha egy vizsga előtti éjszaka nekiülök az anyagnak, de a hosszútávú erőfeszítések a legtöbbet számonkérő vizsgákkal egyetemben kifogtak rajtam. Végül durván 100 ponttal maradtam le az áhított szak ponthatáráról. Azért hozzáteszem, a három legnagyobb túljelentkezéssel bíró szakok egyikéről van szó. Most ott tartok, hogy kijavítottam a kettes biosz érettségimet négyesre, és a négyes emelt szintű angolomat ötösre, de még így sem kerültem be. Úgyhogy a lehető legmagasabb pontszámok elérése érdekében -az előbb említett tárgyakból is- újból ismétlek, remélve, hogy a két emelt legalább együttvéve eléri a 75%-ot,ami a viszonylag magas átlaggal együtt már esélyt adna arra, hogy 22 évesen elkezdjem az egyetemet. Kudarcként éltem meg, sok tanárom csodálkozott, több eredményt várt volna. De megalkudni nem fogok, és meg kell, hogy mondjam, hiába vegződött az utóbbi két év "nem nyert felvételt" SMS-sel.. egészen rátaláltam magamra..:)

2023. jan. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!