Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem fogok tudni vizsgázni, mi...

Nem fogok tudni vizsgázni, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Ez az első félévem nagyon rosszul alakult, sokat voltam beteg, a munkával se mindig sikerült összeegyeztetni a dolgokat, most pedig másodszor vagyok covidos és alig bírok felkelni (mar egy hete). Így nem igen tudtam készülni a vizsgáimra…


Három vizsgám van még hátra jövő héten és nagy valószínűséggel mind a három bukás lesz.. ilyenkor érdemes azért elmenni a vizsgára (akkor is ha tudom hogy egyes lesz), vagy felesleges? Utána UV időszakban is lehet menni gondolom de valószínű hogy az se sikerülne. Utána tavaszi félévben újra fel kell vennem a tárgyakat? Vagy hogy működik ez? Olvastam az egyetem honlapján a szabályzatot de nem mindig egyértelmű. Ha esetleg tudtok tanácsot adni megköszönném. Nagyon köszi.



2022. jan. 5. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy vizsgaidőszakban 3-szor lehet menni vizsgázni. Ha nem sikerül, akkor fel kell újra venni, amikor meghirdetik. Nem biztos, hogy a tavaszi félévben meg lesz hirdetve. Ha az aláírás meg van, akkor legközelebb vizsgakurzusként is fel lehet venni. Ha ráépülős a tárgy, akkor probléma lehet, mert nem tudod felvenni a ráépülő tárgyat, amíg le nem vizsgáztál az adott tárgyból.
2022. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Melyik egyetem, melyik szak?


Amilyen tárgyat most nem teljesítesz, később újra fel kell venned. Hogy meghirdetik-e következő félévben, vagy csak 1 év múlva, az teljes mértékben egyetem- és szakfüggő. Mindenesetre ha ráépül valami más (előfeltétele egy másik tárgynak), azt sem fogod tudni időben felvenni, lehet belőle csúszás. De konkrétumok nélkül nehéz mit mondani, nézd meg a mintatantervben.

2022. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Ezekre sajnos azt hiszem mind épül másik tárgy, így mindenképp csúszás lenne akkor :-( PPKE JÁK-ra járok.

Megpróbálom még egyszer megkeresni a konkrétumokat a honlapon.

2022. jan. 5. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!