Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Teljesen összeomlottam a...

Teljesen összeomlottam a vizsgaidőszak miatt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Biomérnök bscre járok, és úgy érzem, teljesen összeomlottam. Ez az első évem, de úgy érzem, mindhárom vizsgámat el fogom bukni. Legszívesebben megölném magam. Valószínűleg adhd-s vagyok, de még ezer év lesz, mire bekerülök a klinkára, most pedig épp hajnali négy van, én pedig képtelen vagyok aludni. Egy sikertelen, szerencsétlen idiótának érzem magam. Nem akarom, nem tudom végigcsinálni ezt a képzést, és fogalmam sincsen, mihez kezdhetnék. Emelt biológia és angol érettségim van, de nem tudom, mit tanulhatnék ezután. Azt sem tudom, érdemes lenne-e. Képtelen vagyok bármit it kitalálni, mert akármilyen képzésre gondolok is, elfog a rettegés. Nem tudok uralkodni a szorongásomon. Úgy érzem, én vagyok a leghülyébb ember ezen az egész világon.
2022. jan. 7. 04:21
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Szomorú, hogy egy iskola, vizsgák miatt meg is ölnéd magad.

Sürgősen keress fel egy pszichológust vagy pszichiátert.

2022. jan. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%

Mindhárom vizsgát??? Ne már, egy egyetemen kb. 10-14 vizsga van félévente...!

Ha jól emlékszem, biomérnökin első félévben van matek, közgáz, kémia labor, vegygéptan, ált. és szervetlen kémia, kémiai számítási gyakorlat, számtech. I., TB és adózás és 2 szabadon választott.

Mikből van a vizsga és hány kreditek? Mikor lesznek a vizsgák és hány %-ban tudod rájuk az anyagot?

2022. jan. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az adhd egyik tünete a szorongás, ami nálad elég erős. Én a gyógyszeres kezelés előtt egy pszichológussak próbálkoznék, csak legyél kitartó, egy alkalom után ne várj csodát és akarj változtatni. A tanulást próbáld kicsit másképp felfogni, nemumusként gondolj rá. Valószínüleg azért esett erre a szakra a választásod, mert érdekel és ezzel szeretnél foglalkozni. Próbált a szorongásra, félelemre pazarolt energiát átcsoportosítani és a tanulásba fektetni. Ha érdekel az, amit tanulsz, akkor próbálj minél több tudást magadba szívni, ha nem érdekel, akkor ismerkedj a szakkal, hátha találsz valamit, ami elnyeri az érdeklődésed. Nekem az utolsó félévem volt ilyen, már idegből csináltam, mert nagyon fáradt voltam, de megcsináltam. Csak azért is! Sok sikert és eredményes 2022 évet kívánok!
2022. jan. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Én két egyetemre jártam egyszerre. Az első suli első évében 11 db tantárgyam volt :D

- Nem sokat írtál az év közbeni készülődésre. Ha ott megtanultad, akkor elvileg csak át kéne ismételni - az meg nem szokott szorongással járni :)

- De ha ez megnyugtat, akkor mondom, hogy a többi első féléves diáktársaid ugyan így izgulnak az első vizsgaidőszakban :D

---------------- Ne aggódj kifogod nőni ! :D ---------------

Eljön az idő mikor csak az utolsó nap (vizsga előtti napon) fogtok csak tanulni. Annyira leszarjátok majd :D

2022. jan. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Hogy mennyire igaza van az utolsónak :D bele lehet edződni :D
2022. jan. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Vannak ilyen tipusu emberek akik mindentől összetörnek, feleségem is ilyen. Én épp, hogy azt szeretem ha húzós kicsit az élet, mert akkor lehet a legjobban fejlődni képességben. Volt, hogy 12 tárgyam is volt egyetemen, mellette munka + vállalkozás. És? Ha ennyire nem bírod az életet menj valami okj-re vagy állami munkahelyre, ahol csak ülni kell és nézni ki a fejedből.
2022. jan. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem csak hirtelen besokaltál, csak parázol. Én is elsőéves vagyok, és habár az én szakom könnyebb, mint a tied, én is az elején így izéltam tőle, meg na, azt hittem, hogy megbukok a vizsgákon, mert mindig is olyan ijesztőnek tűnt az, hogy most na, vizsgázni kell, meg hogy van egy külön "vizsgaidőszaknak" nevezett idő, és na, féltem tőle. Viszont a vizsgákon rájöttem, hogy ez nem olyan nagy dolog. Minden vizsgán átmentem 4-essel, még egy vizsgám van, aminél még nincs eredményem, és ott egyedül esélyes az, hogy megbukok, de ha megbukok, sebaj, majd újramegyek, nem parázok most ezen. A lényeg az, hogy én is úgy éreztem, hogy mindenen megbukok, pedig tanultam azért, de úgy éreztem, hogy nem elég, nem tudok semmit sem, én ezt nem fogom bírni, hülye vagyok ehhez a szakhoz. Aztán mégis, viszonylag tök jól sikerültek a vizsgák, csak annyira féltem tőle, meg annyira negatívan álltam hozzá, hogy elég gyomorgörcses heteim voltak. Ha egyáltalán nem érdekel a szak, akkor persze nem érdemes végigszenvedni, viszont ha ez csak ilyen pillanatnyi "nem akarom végigcsinálni a képzést", akkor még hagyj magadnak időt.
2022. jan. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt bogozd ki, hogy magából a szakból van eleged, vagy csak az ünnepek utáni mélabú és a vizsgák miatt vagy hullámvölgyben.

Ha úgy érzed, teljes tévedés volt maga a szak, akkor tök felesleges időt, energiát és pénzt ölnöd bele (meg további 5 legalább ugyanilyen stresszes vizsgaidőszaknak kitenni magad). Pont időben vagy ahhoz hogy újrafelvételizz máshova, egy májusi érettségire is van időd felkészülni ha arra lenne szükség.

Ha viszont alapvetően jó a szak, bízz magadban. Nem baj, ha elsőre nem sikerül egy vizsga, mindenkivel előfordul ilyesmi. Ha rosszul osztottad be az időd és nem lesz meg minden tárgyad, az sem a világ vége. Legalább megtanulod, hogy évközben is rendesen kell készülni, nem lehet mindent a vizsgaidőszakra hagyni. Nem te vagy az egyetlen, aki nehezen rázódik bele. De ha akarod, menni fog.

2022. jan. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%

Mar pedig az egyetem ilyen:D

Gondolom azt mindenki mondta hogy nem egy gimi szintjén van

Az első félév a legdurvabb mindenkinek, más közeg, más elvárások, egyedüli tanulas, magadra vagy utalva.

Nemzetközi gazdalkodast tanulok, ez a 2.evem és szintén gondolkoztam rajta hogy nem megy, vizsgát csúsztatok, túl sok, inkább buliznék, miért van ennyi vizsgám stb stb


De, egyszerűen csak le kell rakni a telefont jó messzire és elkezdeni neki állni tanulni, bele fogsz jönni, ugyan nekem meg van 2 vizsgám, de eddig az összes 4es és 5os lett és magam se gondoltam volna.


Első felevembe megbuktam egy vizsgán, amikor azt hittem egy világ fog bennem össze omlani, és láss csodát élek még, megirtam a javító vizsgát negyesre, így nem kellett félévet ismetelnem


Nem kifogásokat kell keresni, hanem elkezdeni. Mindennek meglesz a gyümölcse egyszer, gondolj erre


Kitartást!

2022. jan. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!