Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik alapszakkal lehet az...

Melyik alapszakkal lehet az iparban és a kutatás területén is dolgozni?⬇️

Figyelt kérdés

Emelt szintű biológia érettségit fogok tenni.


Az agrár, a műszaki és a természettudomány területének képzései érdekelnek.


Jelenleg nagyon érdekel a kutatói pálya, de nem vagyok benne biztos, hogy ez 3-4 év múlva is így marad.


Tudnátok nekem javasolni olyan szakokat, amikkel van esélyem utána kutatni, de nem maradok munka nélkül akkor sem, ha mégsem azt akarom csinálni?


((Mesterképzést tervezek csinálni utána, de nem feltétlenül egyből az alapszak elvégzése után, így az lenne a legjobb, ha már önmagában is többféle munkára feljogosítana))


Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 7. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Biomérnöki
2022. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinfó

Proginfó

Infó bionika

Gépész

Villamosmérnök

Vegyészmérnök

Orvosi

Matematikus

Fizikus

2022. jan. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi az ami igazán érdekel?


Pont tegnap láttam kutatói állást agrármérnöki diploma követelménnyel a Bayertől...


Ezt a cikket is olvasd el: [link]


Szerintem kifejezetten kutatásra az orvosi kutatásokban, biotechnológiában, agrár technológiában, élelmiszer-feldolgozásban van leginkább szükség.

2022. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Az élelmiszeriparral, a mezőgazdasággal, a környezetvédelemmel és az emberi betegségekkel kapcsolatos kutatások érdekelnek.

2022. jan. 7. 15:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakmabeli, így fogalmam sincs. Csak annyit tudok (mint nagyvállalati stratéga), hogy az életmódunkkal kapcsolatos kutatások: orvosi, gyógyszerészeti, egészségügyi, biológiai, fenntarthatósági stb. stb. kutatások vannak előtérben a nem technológiai kutatásokon kívül. Kérdezz körbe, de egy gyógyszerészeti vagy biológiai alapképzéssel nem nagyon lehet melléfogni. Az agrár és élelmiszeripar is nagyon fog futni szerintem, de ott meg a magyar munkaerőpiac vacak lehet. Menj gyógyszerészetire ha az belefér.
2022. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

A biomérnöki szak pont ezeket a területeket fedi le.

[link]

2022. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!