Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki a Pécsi Tudományegyetemre...

Aki a Pécsi Tudományegyetemre jár, az tudná nekem írni, az egyetemről és az egyetemi életről?

Figyelt kérdés
Biotechnológia bsc-re szeretnék oda jelentkezni, esetleg tudtok valamit a képzésről? Milyenek a kutatási lehetőségek? Van olyan szak amit még javasolnátok, hogy megjelöljek mellé? Valamint, hogy milyen ponthatárra lehet számítani?

2021. dec. 28. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Én is ide készülök. Mellette molekuláris bionika mérnök és biomérnök képzést is meg fogok jelölni. (Szerintem ezek állnak hozzá a legközelebb és ezek "témája" tetszik nekem a legjobban)

Szerintem még más szakok is szóba jöhetnek, attól függően, hogy melyik része érdekel a legjobban a biotechnológiának. Ilyen például az élelmiszermérnöki, a környezetmérnöki, a kertészmérnöki és a gyógyszerész szak is.

Egyébként te mi(k)ből fogsz emelt szintű érettségit tenni?

2021. dec. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Matekból és fizikából tervezek emeltezni.

Igen, a molekuláris bionikán én is gondolkodtam már. Igazából az tetszik ezekben a szakokban, hogy nem kell korán eldönteni, hogy milyen szakterület érdekel és így van mozgásterem, ha elvégeztem.

2021. dec. 29. 01:59
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

A matek-fizika párosítással sokféle szak közül válogathatsz. (Főként az agrár, műszaki és természettudományos képzések között találhatsz "hasonlókat")

Még az is egy lehetőség, hogy megnézed a neked érdekesnek hangzó mesterképzéseknél elfogadott szakokat és ez alapján választasz a maradék helyekre.

Egyébként a biológiát és a kémiát mennyire szereted? Jó vagy bennük?


Más szakokon is gondolkodtál már a bionikán kívül?


A ponthatárokat sajnos nem lehet előre megjósolni, hiszen még azt sem tudja senki sem, hogy hányan fognak ide jelentkezni.

Viszonylag kevés embert vesznek fel, így már kisebb túljelentkezés esetén is biztosan 400+ felett lesz a ponthatár.

Mivel a nyelvvizsga (szerintem minden ide jelentkezőnek van legalább középfokúja angolból) és a kötelező emelt miatt mindenkinek lesz minimum 78 pluszpontja)

Emellett minden ide jelentkező biztosan nagyon jó az természettudomány(ok)ból, hiszen be merik válalni azt is, hogy idegen nyelven tanulják. Ez miatt az érettségi százalékuk is biztosan magas legalább a felvételi tárgyakból.

Szóval 280 ponttal ide biztosan nem lehet majd bekerülni.

Én még azon sem lepődnék meg, ha 440-470 közötti ponthatár lesz. (Bár inkáb ilyen 420 körülit tartok reálisnak)


((Csak így viszonyítási alapként: én felsőfokú angol nyelvvizsgával és egy 97%-os előrehozott közép informatika érettségivel készülök ide. (Meg van még egy 95%-os közép nyelvi, ami szintén felhúzza az átlagom)

Akkor is lazán megvan a 400 pont, ha az évvégi jegyeimet és a többi érettségi tárgyamat az eddigi teljesítményemhez képest nagyon elrontom és ez mellett írok egy 45%-os emeltet.

Tehát nekem biztosan lesz 400+ pontom és szerintem sokak lesznek még ezzel. Remélem, hogy mindkettőnknek sikerül majd bekerülni!))

2021. dec. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy még mindig aktuális-e a kérdés, de azért fel szeretném rá hívni a figyelmedet, hogy Debrecenben is elindítják a biotechnológia alapszakot (ott magyar nyelven lesz)

Szerintem azt is érdemes megjelölnöd akkor, ha mindenféleképpen ezzel akarsz foglalkozni.

Továbbá néhány biomérnök képzésnél van kifejezetten biotechnológia specializáció, ami szintén jó választás lehet.

2022. febr. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A debreceni biotechnológia BSc szak a FELVI-n elérhető.
2022. febr. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#3-as picit el van tévedve,vagy más szakról ír(pl molekuláris bionika a Pázmányon).

Természettudományos szakokon a PTE-n,jóval nagyobb túljelentkezés mellett sem volt a ponthatár sehol sem 300 felett(max pótfelvételinél).

Biológia szokott közelíteni a 300-hoz,de mondjuk jóval nagyobb is a jelentkezōk száma.

Idén pl 66/301-en jelentkeztek államilag támogatottra,és max 70 embert vesznek fel(költségesekkel együtt).

Biotechnológiára 21/80-an,és 48 a max férōhely.

Tavaly biológiára 48/243-an jelentkeztek,és 288 volt a ponthatár.Már akkor is kötelezō volt egy emelt,szóval nem tudom,mi lökhetné meg olyan drasztikusan a ponthatárokat,hogy 420 és hasonló pontok kelljenek.Ilyenek az orvosin szoktak lenni,440-470 meg a Semmelweisen,szintén orvosin.

Szóval kedves hármas,ha belōled valamilyen biology related szakember lesz,biosztatisztikusnak ne nagyon készülj,vagy gyakorolj még rengeteget :D

2022. júl. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Végül megjelölted ezt a szakot?


Ha igen, akkor felvételt nyertél?

2022. júl. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!