Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga mentesség 2022?

Nyelvvizsga mentesség 2022?

Figyelt kérdés
Szerintetek inkább lesz vagy nem lesz?

2022. jan. 8. 08:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
59%
Biztos nem lesz
2022. jan. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
37%
Nagyon bízom benne ,hogy lesz . Akárki akármit mond a 2022-ben végzett hallgatókat érinti a legnagyobb mértékben a covid miatti oktatási mizéria ,szóval bízom benne hogyha még a hallgatói önkormányzat nem is áll most mellénk (amit nem értek miért ) akkor idővel de ez változni fog.
2022. jan. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
51%
Az oktatás megy, további szigorítások nem lesznek, ezért nem reális, hogy legyen amnesztia. Eddig sem kellett volna.
2022. jan. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon bízom benne hogy nem lesz
2022. jan. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
50%
Áprilisban választások. Addig már nem hiszem, hogy foglalkoznak ezzel, utána meg nem érdekük. Szóval nem lesz, szerintem.
2022. jan. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
54%
De nem úgy a logikus ,hogy pont a választások miatt foglalkozzanak ezzel ?
2022. jan. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos én is azt látom, hogy nem igazán akar foglalkozni vele senki. Pedig idén is nagyon sok hallgatót érint:

- covid miatti megbetegedések családon belül

- karantén

- egészségügyi hallgatók kirendelésre

- akiknek most kellene nyelvvizsgázni, pont a felkészülési időt zavarta meg a járvány

- volt aki tavaly nem tudta finanszírozni a nyelvtanulást, mert elvesztette ő vagy a szülő átmenetileg a munkáját

- lettek online nyelvvizsgák, de az ehhez szükséges feltételek nem minden háztartásban adottak (én például online nyelvvizsgát választottam, de hiába van megfelelő eszközöm, valamiért a szituáció folyamatosan akadozott, ami nehezítette a feladat teljesítését)

- az online oktatás sok esetben csődös volt, főleg a kis csoportban zajló kommunikációkat nem lehetett gyakorolni

- a járvány lelki hatása, post-covid tünetek szintén nehezíthették a felkészülést

De az oktatási rendszer hibája is, hogy ennyi embert érint éves szinten a nyelvvizsga hiánya.

Olyanok kapták meg a diplomát, akiket 10-15 éve nem érdekelt az egész! Akik viszont a fenti körülmények mellett sikeresen lediplomáztak miért nem érdemlik meg? Szerintem joggal érzik igazságtalannak a most végző hallgatók. Ha tavaly nem játszotta volna el a kormány a nyelvvizsga amnesztiát, akkor senkiben fel sem merült volna, hogy most nyelvvizsga nélkül át szeretné venni a diplomát.

Mindenki azzal érvel, hogy a nyelvvizsga fontos a nyelvtudás miatt. Talán ha az egyetemek biztosítanának ingyenes, kötelező nyelvi kurzusokat kevesebb diploma ragadna bent. A nyelvtudást én magam is fontosnak tartom, pont ezért támogatnám, hogy igenis legyen az egyetemi oktatásba beépítve a nyelv. (Ugye a kötelező testnevelést be tudták vezetni, ezt miért nem?) Nem a nyelvvizsgát kellene kötelezővé tenni, hanem támogatni, hogy használható nyelvtudással kerüljenek ki a diákok az egyetemről.

2022. jan. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%
Az utolso nagyon szepen osszefoglalta. Remelem mind az 5000 ember elmegy szavazni de cserebe nem erre a tusko Orbanra fog. En is indokolatlannak erzem, hogy visszamenoleg mindenki megkapta. Velunk mi lesz? A HOOK is szepen kihatralt, pont az lenne a feladatuk, hogy legalabb meghallgassak az ember nyomorat.
2022. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem azokat, akik a covidra fogják, hogy nincs nyelvvizsgájuk. 2020 márciusa és ezen pillanat között 2 nyelvvizsgát bonyolítottam le, pedig az én lakhelyemen is terjedt a covid, de fontosabb volt a célom, mint a kifogás.

Semmi értelmét nem látom, hogy eltöröljék a nyelvvizsgát, pláne, hogy aki egyetemre jelentkezett gondolom tisztában volt a követelményekkel.

2022. jan. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
63%

Örülök, hogy vannak olyanok, akiket semmilyen mértékben nem érintett és gratulálok a két nyelvvizsgához, szép teljesítmény.

Viszont ez nem azt jelenti, hogy mindenki volt ennyire szerencsés. Biztos, hogy van az 5000 aláíró között olyan, aki semmi energiát nem tett bele és szeretné a diplomáját, de van olyan is, akit érintettek azok a körülmények, amik fentebb felsorolásra kerültek. Értük aláírom, mert bízom abban, hogy azok az emberek, akik amiatt nem tudták teljesíteni a nyelvvizsgát, mert nehézségeik adódtak az elmúlt időszakban a járvány miatt, ők meg fogják csinálni később. Számukra ez csak egy lehetőség lenne, hogy hamarabb elkezdjenek dolgozni.

Szerintem az, aki elvesztette emiatt hozzátartozóját, akinek családtagja került kórházba, aki munkanélkülivé vált hónapokra, aki depressziós lett a karantén idején, akit váratlanul szinte egyik napról a másikra kirendeltek örülne nagyon, ha nem lennének ilyen ,,kifogásai". Ezek nem olyan problémák voltak, amik egyik pillanatról a másikra megoldódtak, így jelentősen hátráltathatták az egyetemistákat a kötelességek teljesítésében.

2022. jan. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!