Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri könyvelőnek tanulni?

Megéri könyvelőnek tanulni?

Figyelt kérdés

Mennyire éri meg mérlegképes könyvelőnek tanulni? Könnyen el lehet helyezkedni vele? Rendesen megfizetnek érte? Mennyire keresett szakma?

Nem túl gyakran látok olyan álláshirdetést, hogy itt meg ott könyvelőt keresnének, tehát ebből nem tudom leszűrni. Rendszeresen látom álláshirdetésekben, hogy TB- és bérügyintézőt meg Pénzügyi-számviteli ügyintézőt meg akármit keresnek, de könyvelőt szinte soha. Vagy kihalásos szakma?

Tehát mennyi értelme van? Igen durva ára van, az Efebnél közel 350 000 Ft, a Pentánál (ami állítólag a legjobb) meg közel félmillió forint. Az egyik 10 hónap, a másik másfél év.

Tehát az a lényeg, hogy érdekelne a könyvelés, évek óta időnként felmerül bennem, hogy könyvelőnek kéne tanulnom, bár ha már akkor elkezdtem volna, amikor először gondoltam rá, akkor más réges-rég elvégeztem volna. Mostanra jutottam el odáig, hogy tényleg könyvelő akarok lenni, de az nagyon visszatart, hogy sokba kerül, és nem akarok elszarni bő másfél évet meg százezreket egy olyan bizonyítványra, aminek később nem is veszem hasznát.

De attól még érdekel.



2022. jan. 8. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Bérminimum és nettó 260 között.
2022. jan. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ez aztán az igazán kimerítő válasz. Ennél egy komolyabb szakmunkás is jobban keres. CNS-s, hegesztő, lakatos, de még a kamionsofőr is. Mármint normális helyen. Nehogy már ennyit rakjon zsebre valaki, aki kitanul egy olyan szakmát, aki komoly agymunkát igényel!

Valaki tud valami értelmesebb választ adni?

2022. jan. 9. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!