Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérlegképes könyvelőnek...

Mérlegképes könyvelőnek megéri tanulni, úgy hogy humán beállítottságú vagyok?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nem értem a matekot. Én azt hallottam hogy eléggé nehéz kijárni és hogy nagyon kell tudni a matekot! Viszont anyuék megkérdezték az egyik ismerősüket és az azt mondta hogy nem nehéz!
2011. okt. 22. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
55%
aki érti annak nem nehéz
2011. okt. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nos az a helyzet, ha nincs ismeretséged és mellette tanfolyamon végeztél, akkor szinte lehetetlen vele elhelyezkedni. Ugyanis sokan akik könyvelői vizsgát leteszik, mellette pénzügy és számviteli főiskolai/egyetemi képesítéssel rendelkeznek. Az utóbbi években egyre többet képeznek. Cégek meg előnyben részesítik őket. A fősulin meg készülj fel, hogy nagyon sok matematika van és egyéb mást tárgy ami a könyvelői tanfolyamon nincsen. Ha ehhez van kedved rajta, mert munkád ha értesz hozzá tuti, hogy lesz.
2011. okt. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a matek helyet úgy fogalmaznék, hogy LOGIKA. Szerintem ez kell!!! Ismerek olyanokat, akik elvégezték a mérlegképest, de nem dolgoznak benne, mert nem mernek, nem látják át (ezt ők mondták)

Szerintem lehet valaki jó könyvelő fősuli nélkül, sima mérlegképessel és ismerek is ilyet és van munkája bőven...

Szerintem azért nehéz csak mert 1,5 vagy 1 év a tanfolyam(ha jól tudom, régen több volt) és hirtelen rádzúdítanak mindent, tipikus gyorstalpaló.

Esetleg kicsit érdeklődj jobban, néz körül egy könyvesboltaban, milyen témák vannak a könyvekben és az érdekel-e, vagy a könyvelőtökkel mutasson pár dolgot mit szokot csinálni stb. Ilyen ötleteim vannak, de az biztos, ha nem tetszik akkor kínszenvedés lesz.... Egyén függő...

2011. okt. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
aki nem teljesen hülye, meg tudja tanulni. Nem ezzel van a baj, hanem azzal, hogy utána 3 éves gyakorlat van. Ha nincs ismerősöd, akinél ezt teljesítheted, inkább bele se kezdj. Sok ismerősöm van, aki semmit sem tud kezdeni a könyvelő végzettségével, pont emiatt.
2011. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!