Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 1 év önálló/tanárral tanulás...

1 év önálló/tanárral tanulás és 3 Dániában töltött év után mekkora falat lenne a Koppenhágai Egyetem orvosi/pszichológia szak? (bővebb lent)

Figyelt kérdés

Most vagyok végzős, és szóba jött továbbtanulás. Mindig is külföldön akartam tanulni, a célom azonban egy orvosi/pszichológus diploma lenne. Több okból is Dániára esett a választásom (pl ingyenes oktatás stb) azonban az előbb említett két szak csak dánul tanulható. Arra gondoltam, hogy kihagyok egy évet gimi után, felhozom magam tanárral intenzíven amilyen szintre csak tudom, majd elvégzek egy 3 éves képzést angolul odakint (Roskilde) és ezután belevágnék mondjuk a Koppenhágai Egyetem egyik szakába. 4 év alatt ilyen körülmények között mennyire tudnám elsajátítani a nyelvet, reális cél lenne egy ilyen képzés elvégzése a nyelven? Nagyon jó nyelvérzékem van, a magyar az anyanyelvem, angolul középfok - felsőfok között vagyok valahol jelenleg (nyilván ezt fejleszteném a továbbtanulás miatt). Olaszt tanultam gimiben, ami jól megy, de nyilván köze sincs a dánhoz. Akiknek van tapasztalata a dán nyelv tanulásával, esetleg kint élnek, tanultak az egyetemen: mit gondoltok, teljesíthető lenne? 4 év elég sok időnek tűnik, de mindenki azt mondja nehéz a nyelv, ez a két szak meg pláne.

Motivációm az van, szóval azzal nincs gond.


Ugyanitt érdeklődenék, hogy hogyan érdemes elkezdeni a nyelv tanulását? Tapasztalatok esetleg Magyarországon folyó tanfolyamokról? pl Soter

Minden érdekel =)

ELőre is köszönöm



2022. jan. 9. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Vagy leszel orvos itthon érettségi után és utána kimész oda dolgozni?

De persze, turáztasd magad nyugodtan!

2022. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Ezek nem reális célok. 4 év nyelvtanulás nem kevés, de bizosan nem lesz elég ezekhez a szakokhoz. Az orvosi még magyarul is nehéz, nemhogy egy idegen nyelven, a pszichológia is jellegénél fogva olyan, hogy nem anyanyelvi dánként hatalmas hátrányban leszel.


Kezdj el tanulni itthoni egyetemen, szabadidődben dánul, aztán menj ki Erasmussal egy időre.

2022. jan. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan opció, hogy egy évig valami Stipendium-szerű ösztöndíjjal intenzíven nyelvet tanulsz odakinn és/vagy utána angolul kezded el ott valamelyik szakot?
2022. jan. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Baratnom Koppenhagaban el, nyelvsuliban tanul kb B1nel mar jobban beszel. Neki ugyanez a baja, azert maradt kinn hogy megtanulja a dant: volt palyavalasztasi tanacsadon, ahol mondtak neki hogy nem eleg kvazi “tudnia “ danul az egyetem elott teszteket kell irnia, ami mondanom se kell nem egy ev alatt lehet elsajatitani


Amivel hatranyban vagy az a szaknyelv, azok az “arnyalatnyi” dolgok a nyelvben amit ezekben a szakmakban egyszeruen nem lehet kikerulni, nem mondhatod a betegnek/kliensnek hogy bocs nem ertem


En elgondolkodnek, vagy olyan orszagon ahol angol a kepzes, vagy itthon


En egy honapot toltottem Koppenhagaban es megertem hogy odavagysz, en elcserelnem az egesz eletem ha odaszulettem volna:))

Azt a kerdest kell atgondolni hogy ennyi ev biztos megeri csak egy nyelvert ami rizikos hogy igyis nem vesznek fel/nehez lesz/ Dania irdatlan draga?

2022. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem írták szaknyelvet nem fogod tudni megtanulni, mivel azt nagyon kevés helyen oktatják.

Önállóan esélytelen lesz megtanulnod dánul. Nem sokáig, kb. 1 hónapig, de tanultam dánul magántanárral, de már ennyi elég volt, hogy rájöjjek az ember nagyobb eséllyel tanul meg japánul önállóan, mint dánul. Főleg úgy, hogy a dán tipikusan az a nyelv, hogy teljesen másként beszélnek, mint ahogy leírják a dolgokat.

Érdemesebb idehaza leraknod az orvosit, nem add annyi pluszt, hogy kint végzed el. Utána is ugyanúgy kimehetsz dolgozni és máris nagyobb eséllyel találsz munkát. Kint meg nem tudom hány évig automatikusan nyílik a lehetőség, hogy elmenjél ingyenes nyelvoktatásra.

Ha meg előtte elakarod kezdeni már, akkor meg a Dániai magyarok FB csoportban tudsz nyelvtanárt keresni is akár.

2022. jan. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!