Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Passzivalas utolsó félévben?

Passzivalas utolsó félévben?

Figyelt kérdés

6 féléves képzés esetén ha a tavaszi, utolsó felevben akarok passzivaltatni akkor, hogy zajlik az államvizsga, diploma megszerzése?

Ugy ertem, hogy szeptemberben is passzivra kell mennem?

Lehet, hogy buta kérdés, de nem ismerem annyira a rendszert.



2022. jan. 9. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
88%
Nem kell, az utolsó félévben megcsinálod a még megmaradt tárgyakat utána államvizsgázhatsz. Az abszolutórium megszerzése kell.
2022. jan. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megszerzed az abszolutóriumot, aztán elmész vele államvizsgázni, amikor akarsz.
2022. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
88%

Az én meglátásaim a következők:

* Lehet passzívra menni utolsó félévben (illetve abban, ami az utolsó féléved lenne).

* Ebben a félévben nem teljesíted a tárgyaidat, viszont foglalkozhatsz egy témával, amiből majd a szakdolgozatod lesz (habár a passziválás nem erre van kitalálva).

* Ebben a félévben nem szerzel abszolutóriumot. Nem tudom, hogy szakmai gyakorlatot teljesíthetsz-e.

* Nem államvizsgázol, nem adod le és véded meg a szakdolgozatodat (de készülhetsz vele, ha a konzulensed megengedi).

* Ha vannak még tárgyaid, akkor lehet, hogy szeptemberben nem tudod őket felvenni, mert azok tavaszi féléves tárgyak. Tehát igen, lehet, hogy szeptemberben is passzívra kell menned. Hacsak nem akarsz felvenni szabadon választott tárgyakat.

* Ha már elvégezted az összes tárgyat, akkor nem kell az őszi félévet is passziválnod. Szakdolgozatot leadni, védeni és államvizsgázni őszi félévben is lehet.

2022. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2022. jan. 10. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!