Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány kreditet kell teljesítene...

Hány kreditet kell teljesítenem az első egyetemi félévben, hogy elkezdhessem a másodikat?

Figyelt kérdés

Már többször próbáltam körüljárni a témát, de még mindig nem tiszta. Az ELTE-n kezdtem egy alapszakot szeptemberben, állami ösztöndíjas finaszírozással. Viszont,pszichés betegséggel vagyok osztályon már egy ideje, ahol nem tudom még az online vizsgákat sem teljesíteni (napközben nem lehet netezni), készülni sincs kapacitásom. Passziváltatni szeretném a második félévet, és amúgy is egy másik szakot elkezdeni szeptembertől (úgy tudom, ebben az esetben nem kell az elhasznált félévet visszafizetni).

Az érdekelne, hogy tényleg csak év végén nézik, hogy megvan-e a 30 kredit, és akár 0 kredittel is neki lehet-e menni a második félévnek? (Illetve, én nem mennék neki, csak passziválnám)

Ellenkező esetben valahogy megpróbálnék beszélni az ELTE-vel, hogy hadd csináljam délután/este azt az online vizsgát, és megpróbálnám kiszenvedni magamból azt a minimum félévi kreditet, amit nem tudok, hogy mennyi, vagy létezik-e?



2021. jan. 3. 18:56
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Van minimum kredit, de ha jól tudom, akkor karonként változó, hogy mennyi, szerintem a TO-n utána tudsz kérdezni, illetve a gólyáknak mindig van kijelölve néhány felsőbb éves, aki segít nekik, ők biztos tudják.


Viszont ha passziváltatni akarsz, akkor ez úgyis mindegy, mert akkor egyáltalán nem veszel fel tárgyakat.


A félévekkel kapcsolatban: (ezt én is nemrég tudtam meg) 12 állami féléved van összesen, és ebből úgy gazdálkodsz az alap és mester szakok között, ahogy akarsz (a doktorinál nem tudom mi a helyzet). Hallottam én is arról, hogy első félév után ott lehet hagyni az egyetemet, de pontosan nem tudom, ez hogyan van.

2021. jan. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!