Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetőségem lenne elektrotechn...

Lehetőségem lenne elektrotechnikát/ mechatronikát tanulni, viszont a matek és fizikai mindig kifogtak rajtam. Megérné belevágni vagy túlságosan is kellenek ezek a tárgyak?

Figyelt kérdés
Sajnos ezekből a tárgyakból mindig nagyon gyenge voltam. Érdekel nagyon ez a terület, szorgalmam lenne. Mennyire használatosak ezek a tárgyak a suliban és a mindennapi munkában?

2022. jan. 14. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Miért nem tanulsz olyat, ami megy is?
2022. jan. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Az a helyzet, hogy mindkét szak alapvetően alkalmazott matematika és fizika. Ha valóban kifog rajtad már a középiskolai anyag (és nem valami átmeneti/visszafordítható oka van a nehézségeidnek, pl. sokat voltál beteg, nem úgy álltál hozzá, személyes konfliktusod volt a tanáraiddal vagy hasonló), akkor nagy az esélye, hogy csak probléma lenne belőle, még ha be is kerülsz. Fogynak az állami félévek és a te időd-energiád-idegzeted sem végtelen.
2022. jan. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Az elektrotechnikához elengedhetetlen a matematika eléggé alapos ismerete. Enélkül már az alapokat sem fogod megérteni. A fizika talán kevésbé szükséges hozzá.
2022. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azért tanulnám ezt, mert ez érdekel, ebben tudnám a jövőmet elképzelni. Sajnos ez ilyen adottság, hogy lila gőzöm sincs a matekhoz.. :(
2022. jan. 14. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

Mennél olyan sebészhez, aki imádja a sebészetet és ebben tudja elképzelni magát, de lila gőze se lenne a biológiához, mert ilyen adottságai vannak?


Én nem.

2022. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ez nem teljesen így működik, mert a sebész sem annak született, alapvető anatómiai ismeretek sem voltak a tarsolyában gyermekkortól kezdve, meg kellett neki tanulnia.

Nyilvánvalóan én sem az utcáról mennék a műhelybe. Csak érdekelt volna, hogy mégis hogyan működik, hogy komolyabban belevágjak-e.

2022. jan. 14. 15:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Milyen szinten akarnád ezeket tanulni és hol?
2022. jan. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Felnőtt képzésben, mivel 30 éves vagyok. Külföldön élek.
2022. jan. 14. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!