Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mint leendo villamosmernok...

Mint leendo villamosmernok hallgatonak, tudnatok ajanlani valamilyen konyvet, amivel tudnek alapozni az egyetemhez?

Figyelt kérdés

Konyvcimeket keresek, melyek egeszen az alapoktol veszik at az villamossagtant, eletronikat, elektrotechnikat. Olyanokat, amikkel tudnek alapozni az egyetemi tanulas elosegitesere es Ti is hasznosnak talaljatok oket erre a celra.

Vagy a konyveken kivul tudtok mas dolgot is ajanlani a bentmaradasom elosegitesehez?

Pl. itt olvastam regebben, hogy azzal er az ember a legtobbet, ha egy Arduino starter kittel vegigmegy az osszes kapcsolason es programozasi problemakoron.



2018. okt. 31. 01:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Kiindulva abból, hogy az ismerőseimnek hol csúszott el, a középiskolai matekalapjaid legyenek erősek, hogy fel tudd majd venni a ritmust, illetve ezt az akaratot, céltudatosságot ne hagyd el. Ne hagyd, hogy beszippantson a közösségi élet, vedd komolyan a vizsgáidat, követelményeket már az első félévtől kezdve.
2018. okt. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt én is olvastam, de akkor sem értettem, hogy hogyan tudna az a miért? kérdésekre választ adni.

Elektrotechnika = villamosságtan + alkalmazásai, hát ez elég nagy falat.

Egyébként máris egyetemen érezheted magadat, ugyanis, ha bármit szeretnél tudni elég jól, akkor egy forrás úgysem elegendő.

Következő megközelítés, hogy alapfokon inkább csak tényeket közölnek.

Teljesen alapfokú összefoglaló lehetne mondjuk a Vigh Bertalan-Gárdonyi Jenő: Villamosságtan könyv, ami régi, Ipari Szakkönyvtáros.

Eggyel erősebb a Gergely István: Elektrotechnika.

És mindezen felszívott ismeretek tudását ellenőrizni a Dér-Radnai-Sós: Fizikai feladatok II. kötet példáival lehet (és kell).

Ezek nem mai csirke könyvek, a neten megtalálhatóak pdf-ben.


Matekból a komplex számokkal kellene megismerkedned, ha idáig még nem sikerült. Váltakozóáramú áramköröknél az létfontosságú, hogy csípőből menjen. Erre sajnos így hirtelen nem tudok jó anyagot.

2018. okt. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Habár nem villamosmérnöknek tanulok, hanem mérnökinformatikusnak.

Komplex számokhoz tudom ajánlani ennek a jegyzetnek, értelemszerűen a komplex számokról szóló fejezetét.:

Barabás B., Fülöp O.: Építészek matematikája II.,

ez könnyedén elérhető a neten


Illetve gyakorolni például ez jó lehet:

[link]


De kapcsolódó feladatokat könnyen tudsz találni magad is különböző egyetemek anyagaiból.

2018. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!