Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi karon ti miket használtok...

Jogi karon ti miket használtok? Hány dossziétok van elsőévesként a tárgyaknak? Mennyi lapot és fóliás tasakot(bugyit) érdemes venni egy évre?

Figyelt kérdés
Most jelentkezek a Szegedi Egyetem jogi karára, és már most el szeretnék kezdeni gyűjtögetni cuccokat az egyetemre, hogy olcsóbb legyen, és szeretném tudni hogy nektek miből mennyi elég, miből érdemes venni többet.

2022. jan. 17. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Habár én szak tekintetében közgázon vagyok az Óbudai Egyetemen, de nálunk a tananyag 95%-a online van. Gondolom a jog esetében hasonló a helyzet főleg, hogy nem kell semmit számolni. De persze pontosan nem tudom.
2022. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!


Én általában mindent is kinyomtatok (gépről nem tudnék tanulni) - de semmilyen plusz dolgot nem vettem az egyetemhez egy laptopot és egy tollat leszámítva. Szerintem vegyél egy gyors és használható laptopot, azon jegyzetelj órán, legyen egy-két tollad ZH-khoz. Viszont ez is ízlés kérdése, hogy ki hogyan szeret tanulni meg jegyzetelni.


DE-ÁJK III. év

2022. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Most vagyok elsős Szegeden, és szerintem ami az egyik legfontosabb, hogy a tankönyveket a könyvtárból próbáld meg kikölcsönözni, különben nagyon húzós ára lesz (nekünk nagyon sok 2020-as kiadás kellett, amit nagyon használtan sem lehetett megvenni, úgyhogy nekem 30k körül volt. Érdemes mindig jobb állapotú használtat keresni, plusz informálódni felsőbbévesektől, mert a felét jó, ha egyszer kinyitja az ember).

Én a dossziézást elengedtem, nagyon sok nyomtatványos bolt van a városban, ahol elég jó áron nyomtatják+lefűzik a jegyzeteket, végülis olyan lesz, mint egy kis tankönyv, nekem abból tanulni is kényelmesebb. Plusz vannak tárgyak, amikhez elérhetők olvasóleckék, ezekből szintén érdemes készülni, de azokat otthon végképp nem éri meg kinyomtatni.

(Ha mégis ragaszkodsz dossziékhoz, akkor én tantárgyanként csoportosítanám, kb.9 lesz az első félévben.)

Ha nem tudsz gyorsan írni, akkor érdemes laptopot vinni az előadásra (már ha azzal gyorsabb vagy), mert sokszor a vizsgán szinte szó szerint ugyanazt várják vissza. Gyakorlaton nem sokat írunk, bár ez tanárfüggő is, azokra ha 2-3 füzetet beszerzel, bőven jó vagy.

2022. jan. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!