Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen jó "puskázási" módszere...

Milyen jó "puskázási" módszerek vannak, ha az anyag kb 300 oldal, fele jog, negyede műszaki, negyede logikai feladat? Telefont le kell adni, ha számológépen kívül mást észrevesznek felfüggesztenek.

Figyelt kérdés
Kórházban voltam nem tudtam készülni, halasztás nincs, csak pótvizsga de nem kevés pénz.

2022. jan. 20. 23:51
 1/9 A kérdező kommentje:
11 napom van...
2022. jan. 20. 23:53
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

11 nap alatt meg lehet tanulni. 150 oldal logikai/műszaki, arra összesen elég 3 nap +1 nap átnézed. Maradék időben lehet magolni a jogot, arra nem tudom milyen jó technikák vannak. De 150 oldal 7 napra elosztva egyáltalán nem lehetetlen.


Hajrá!

2022. jan. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
jegyzet!! ne hogy a könyvet tanuld meg, napokat nyersz,sőt vizsgát..
2022. jan. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Muszáj leszel tanulni. De kis emlékeztető kártyát nyomtathatsz, ami segít.


16-os betűméret, nagybetűk, 16 oldal egy lapon kinyomtatva, a lap nagyítása pedig 65-75%-os legyen. Ez a legkisebb olvasható betűméret. Szépen lelaminálod és marokban elfér. Csodát nem tesz, de ha csak pár képlet vagy fogalom kell, akkor tökéletes. De mondom, ahhoz, hogy ezt tudd használni, tudnod kell nagyjából az anyagot. Műszaki és logikai részt tanuld meg és értsd meg jól, a jog egy részére meg ott van ez pl.


Ha több kis kártya kell, tudod őket úgy hajtogatni (keresztben, hosszában, átlóban), hogy különbséget tudj tenni, melyiken mi van, mikor a zsebedbe nyúlsz.

2022. jan. 21. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"11 nap alatt meg lehet tanulni. 150 oldal logikai/műszaki, arra összesen elég 3 nap +1 nap átnézed."


Olyan szinten, ahogyan számonkérik nem igazán, a pontozás is elég szemét módon van csinálva 60 pontól elégséges, aztán van, hogy beleraknak egy 40 pontos feladatot, meg 1-3 pontosakat és még egy húszpontost.

Szerződés mintákat, egyéb jogszabályokat kérnek számon jogilag helyes kikezdhetetlen formában. A tananyag 2018-as szóval mégcsak nem is a hatályos verzót (de ez nem érdekli a szervezőt).

És ez csak az egyik fele, a másikfele az, hogy sajnos egyáltalán nem érdekel a téma, hiszen nincs sok értelme elavult tananyagból vizsgázni, szóval én nem tudom megtanulni ezt olyan szintre amilyenre kellene.

Kettesre, hármasra meg mi értelme vizsgázni?

2022. jan. 22. 07:57
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nem akarsz elvigyzázni, ami a szavaidból lejön, akkor nem is fogsz. vagy leülsz és beseggeled, vagy beviszel egy második telefont a lebukás veszélyével vagy tárgyat ismételsz
2022. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4-5 nap alatt bármilyen 150 oldalnyi jól leírt műszaki/logikai anyag megtanulható olyan 95-98%-ra. De a kettes, hármas is jobb, mint egy ötös csalással.
2022. jan. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"4-5 nap alatt bármilyen 150 oldalnyi jól leírt műszaki/logikai anyag megtanulható olyan 95-98%-ra."


De úgy, hogy a rávonatkozó törvények szerint abból meg tudsz oldani 25-30 fajta típusfeladatot is egy három órás vizsgán?


A "rávonatkozót" pedig úgy értem, hogy a tananyagban a 2018-as állapot van, a vizsgán meg a jelenleg hatályos szerint kapod a feladatokat.


Nem különállóan vannak a feladattípusok, vannak hanem "komplex tudás alkalmazást" mér a vizsga joggal, ügyvitellel, lebonyolítással.


Kapcsolódik az építésjoghoz, a számvitelhez, a könyveléshez, a közigazgatáshoz, és a polgári törvénykönyvhoz is.


(aztán lehet még kihagytam párat)

2022. jan. 24. 09:08
 9/9 anonim válasza:
100%
Na? Elmondod mi történt?
2022. febr. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!