Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biomérnök vs járműmérnöki?

Biomérnök vs járműmérnöki?

Figyelt kérdés

Szeretem a bioszt es a kemiat is, faktos vagyok mindkettobol.

Viszont az autok is nagyon erdekelnek, off-roadozok mar egy ideje.


De egyik szakba sincsen tul nagy belelatasom.

Milyen elhelyezkedesi lehetosegeim lennenek az egyetem utan?



2022. jan. 22. 19:20
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Inkább előbbi
2022. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Miért? 😅
2022. jan. 22. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Mert járműmérnökökre idehaza nincs olyan hú, de nagy kereslet. A műszaki biológia és az orvosi informatika meg ha nem tűnt volna fel, a legdivatosabb, leginkább felszállóágban lévő terület.


Az autókkal kapcsolatos gyártástechnológiai területekre elsősorban gépészeket, villamosmérnököket és mechásokat keresnek amúgy

2022. jan. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%
Plusz ha most biosz-kémia faktos vagy, akkor sokkal könnyebben vennéd a biomérnökit, mint a járművet, ahol töménytelen a matek és a fizika. És igaza van az előttem szólónak abban is, hogy biomérnökként sokrétűbb, jobb elhelyezkedési esélyeid vannak.
2022. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Egy gèpèsz bsc, jarműs szakiránnyal vagy mscvel ezerszer több helyre kellhet mint egy biomêrnök
2022. jan. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
96%

Biomérnökire akkor menj, ha szereted a kémiát, érdekel a biológia. Nem riadsz vissza attól, hogy egy laborban dolgozol kémcsövekkel, vegyületekkel.


Járműmérnökit akkor válaszd, ha szereted a fizikát, nem veted meg azt, hogy különböző járművek felépítéséről, mechanikájáról tanulj.


Mindkét szakkal el lehet helyezkedni Mo-n, de kérdés az, hogy mennyire fogod azt csinálni, amit tanultál. A kettő közül a járműmérnöki keres jobban átlagban. Ez jórészt azért van, mert autóipari multikhoz be tudsz kerülni, akár szoftverfejlesztőnek, akár projektmenedzsernek. (Utóbbihoz jól jöhet egy gazdasági MSc, de nem muszáj.)

2022. jan. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!